Gemeente · Tongeren · LimburgWapen van MaasmechelenVlag van Maasmechelen

Maasmechelen: bevolking en statistieken

Maasmechelen telt 40.653 inwoners (2026) op 76,8 km², oftewel 529 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 53 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,8% tussen 2016 en 2026.

  • 40.653 inwoners
  • 76,8 km²
  • 529 inw./km²
  • 36 m
Locatiekaart: Maasmechelen

Het belangrijkste

Van de 38 gemeenten in Limburg staat Maasmechelen op rang 7 qua bevolking.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 21,7% in Maasmechelen, tegenover gemiddeld 12,3% in Limburg en 13,8% voor het hele land.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 20.262 € in Maasmechelen, tegenover gemiddeld 23.642 € in Limburg en 23.352 € voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,1% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.060 kWh per jaar.

Wist u dat?

Maasmechelen in cijfers

Bevolking
40.653
rang 53 van 565 +7,8%
Bevolkingsdichtheid
529inw./km²
rang 173 van 564
Oppervlakte
76,8km²
rang 128 van 565
Hoogte
36m
rang 338 van 565
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
21,7%
rang 41 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner
20.262€
rang 514 van 564
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
7,85‰
rang 58 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
85,8%
rang 110 van 564

Alle indicatoren van Maasmechelen

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorMaasmechelenLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,0%23,3%21,7%rang 339 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,5%20,0%21,5%rang 282 van 564

Wonen

IndicatorMaasmechelenLimburgLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)18,1%–34,6%rang 475 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)15,7%–15,3%rang 264 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)83,0%–79,9%rang 121 van 564
Aantal woningen (2024)17.939419.4385.783.434rang 62 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)7,85 ‰6,04 ‰4,39 ‰rang 58 van 564

Energie

IndicatorMaasmechelenLimburgLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)85,8%–76,7%rang 110 van 564

Economie

IndicatorMaasmechelenLimburgLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.11394.2921.170.010rang 92 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)76,6 ‰103,8 ‰102,2 ‰rang 472 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)20.262 €23.642 €24.247 €rang 514 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)28.169 €–30.830 €rang 463 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)286.000 €–302.500 €rang 322 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)226.000 €–249.900 €rang 202 van 299

Mobiliteit

IndicatorMaasmechelenLimburgLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,241,261,25rang 291 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)19,4%18,1%17,6%rang 210 van 564

Samenleving

IndicatorMaasmechelenLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)21,7%12,3%6,4%rang 41 van 564
Administratief armoederisico (2023)9,3%6,9%7,0%rang 151 van 551

Bevolkingsevolutie van Maasmechelen

37.25238.53439.81541.0972016: 37.6962017: 37.8132018: 38.1932019: 38.5162020: 38.9332021: 39.1612022: 39.4092023: 39.9142024: 40.2192025: 40.4862026: 40.653201620182020202220242026

Maasmechelen telde 37.696 inwoners in 2016 en 40.653 in 2026.

JaarBevolking
202139.161
202239.409
202339.914
202440.219
202540.486
202640.653

Maasmechelen op de kaart

Economische sectoren: Maasmechelen

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Maasmechelen

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.060kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,1°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 94 kWhmrt.apr.: 119 kWhapr.mei: 127 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 48 kWhnov.dec.: 33 kWhdec.0 °Cjan.: 3,1 °Cfeb.: 3,7 °Cmrt.: 6,2 °Capr.: 10,0 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,3 °Cjul.: 18,9 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,4 °Cokt.: 11,8 °Cnov.: 7,1 °Cdec.: 4,3 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Maasmechelen?

Maasmechelen telt 40.653 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 53 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Maasmechelen?

Maasmechelen beslaat 76,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 529 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Maasmechelen?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Maasmechelen van 37.696 naar 40.653 inwoners, oftewel +7,8%.

Waar ligt Maasmechelen?

Maasmechelen ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Tongeren (arrondissement). Breedtegraad 50,997, lengtegraad 5,702.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Maasmechelen?

In Maasmechelen bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 21,7% (2026), rang 41 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Maasmechelen?

In Maasmechelen bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 20.262 € (2023), rang 514 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Maasmechelen?

In Maasmechelen produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.060 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Maasmechelen?

Het dichtst bij Maasmechelen liggen Dilsen-Stokkem (4,0 km), As (8,3 km), Oudsbergen (9,3 km), Zutendaal (12 km), Lanaken (12 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.