Gemeente · Hasselt · LimburgWapen van ZutendaalVlag van Zutendaal

Zutendaal: bevolking en statistieken

Zutendaal telt 7.477 inwoners (2026) op 32,1 km², oftewel 233 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 427 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,3% tussen 2016 en 2026.

  • 7.477 inwoners
  • 32,1 km²
  • 233 inw./km²
  • 88 m
Locatiekaart: Zutendaal

Het belangrijkste

Van de 38 gemeenten in Limburg staat Zutendaal op rang 35 qua bevolking.

Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 18,0% in Zutendaal, tegenover gemiddeld 20,0% in Limburg en 21,8% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,0% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.049 kWh per jaar.

Wist u dat?

Zutendaal in cijfers

Bevolking
7.477
rang 427 van 565 +3,3%
Bevolkingsdichtheid
233inw./km²
rang 358 van 564
Oppervlakte
32,1km²
rang 381 van 565
Hoogte
88m
rang 212 van 565
Gebouwen van vóór 1946
6,3%
rang 564 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
18,0%
rang 548 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
90,1%
rang 44 van 564
Wagens per huishouden
1,36
rang 81 van 564

Alle indicatoren van Zutendaal

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorZutendaalLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)26,5%23,3%21,7%rang 28 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)18,0%20,0%21,5%rang 548 van 564

Wonen

IndicatorZutendaalLimburgLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)6,3%–34,6%rang 564 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)26,7%–15,3%rang 4 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)69,9%–79,9%rang 509 van 564
Aantal woningen (2024)3.928419.4385.783.434rang 396 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)7,30 ‰6,04 ‰4,39 ‰rang 74 van 564

Energie

IndicatorZutendaalLimburgLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)90,1%–76,7%rang 44 van 564

Economie

IndicatorZutendaalLimburgLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)82894.2921.170.010rang 406 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)110,7 ‰103,8 ‰102,2 ‰rang 209 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.388 €23.642 €24.247 €rang 209 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.609 €–30.830 €rang 198 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)290.000 €–302.500 €rang 315 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)264.750 €–249.900 €rang 120 van 299

Mobiliteit

IndicatorZutendaalLimburgLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,361,261,25rang 81 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)15,2%18,1%17,6%rang 432 van 564

Samenleving

IndicatorZutendaalLimburgLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)11,6%12,3%6,4%rang 112 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,2%6,9%7,0%rang 431 van 551

Bevolkingsevolutie van Zutendaal

7.1987.3037.4087.5132016: 7.2392017: 7.2702018: 7.2342019: 7.2892020: 7.2822021: 7.2902022: 7.3072023: 7.3452024: 7.3842025: 7.4042026: 7.477201620182020202220242026

Zutendaal telde 7.239 inwoners in 2016 en 7.477 in 2026.

JaarBevolking
20217.290
20227.307
20237.345
20247.384
20257.404
20267.477

Zutendaal op de kaart

Economische sectoren: Zutendaal

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Zutendaal

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.049kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
3,2°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 118 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 125 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 33 kWhdec.0 °Cjan.: 3,2 °Cfeb.: 3,8 °Cmrt.: 6,4 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,9 °Cjun.: 17,4 °Cjul.: 19,0 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,5 °Cokt.: 11,9 °Cnov.: 7,1 °Cdec.: 4,4 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Zutendaal?

Zutendaal telt 7.477 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 427 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Zutendaal?

Zutendaal beslaat 32,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 233 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Zutendaal?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Zutendaal van 7.239 naar 7.477 inwoners, oftewel +3,3%.

Waar ligt Zutendaal?

Zutendaal ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 50,933, lengtegraad 5,567.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Zutendaal?

In Zutendaal bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 6,3% (2024), rang 564 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Zutendaal?

In Zutendaal bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 18,0% (2026), rang 548 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Zutendaal?

In Zutendaal produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.049 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Zutendaal?

Het dichtst bij Zutendaal liggen Genk (5,8 km), Lanaken (7,4 km), As (7,5 km), Bilzen-Hoeselt (9,3 km), Diepenbeek (11 km).

Wapen: Benzebuth198, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Nethunter, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.