

Diepenbeek: bevolking en statistieken
Diepenbeek telt 19.867 inwoners (2026) op 41,4 km², oftewel 480 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 176 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,1% tussen 2016 en 2026.
- 19.867 inwoners
- 41,4 km²
- 480 inw./km²
- 48 m
Het belangrijkste
Van de 38 gemeenten in Limburg staat Diepenbeek op rang 18 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 18,4% in Diepenbeek, tegenover gemiddeld 20,0% in Limburg en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 21,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: lager dan in 96% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.800 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Hasselt (90.914 inwoners), op 6,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.236 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Diepenbeek in cijfers
Alle indicatoren van Diepenbeek
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Diepenbeek | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,0% | 23,3% | 21,7% | rang 107 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 18,4% | 20,0% | 21,5% | rang 537 van 564 |
Wonen
| Indicator | Diepenbeek | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 7,6% | – | 34,6% | rang 557 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,2% | – | 15,3% | rang 117 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,9% | – | 79,9% | rang 84 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 10.637 | 419.438 | 5.783.434 | rang 142 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,53 ‰ | 6,04 ‰ | 4,39 ‰ | rang 42 van 564 |
Energie
| Indicator | Diepenbeek | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,8% | – | 76,7% | rang 59 van 564 |
Economie
| Indicator | Diepenbeek | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.984 | 94.292 | 1.170.010 | rang 172 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 99,9 ‰ | 103,8 ‰ | 102,2 ‰ | rang 310 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.532 € | 23.642 € | 24.247 € | rang 200 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.003 € | – | 30.830 € | rang 159 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 351.400 € | – | 302.500 € | rang 161 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 240.500 € | – | 249.900 € | rang 174 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Diepenbeek | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,32 | 1,26 | 1,25 | rang 147 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,5% | 18,1% | 17,6% | rang 410 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Diepenbeek | Limburg | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,5% | 12,3% | 6,4% | rang 333 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,5% | 6,9% | 7,0% | rang 508 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Diepenbeek
Diepenbeek telde 18.906 inwoners in 2016 en 19.867 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 19.157 |
| 2022 | 19.241 |
| 2023 | 19.423 |
| 2024 | 19.607 |
| 2025 | 19.788 |
| 2026 | 19.867 |
Diepenbeek op de kaart
Economische sectoren: Diepenbeek
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten21,3% ×1,1
- Bouwnijverheid14,4% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,5% ×0,9
- Overige diensten8,3% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten6,7% ×1,0
- Informatie en communicatie6,2% ×1,1
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening6,0% ×1,3
- Verwerkende nijverheid4,8% ×1,0
Zon en temperaturen: Diepenbeek
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Diepenbeek?
Diepenbeek telt 19.867 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 176 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Diepenbeek?
Diepenbeek beslaat 41,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 480 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Diepenbeek?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Diepenbeek van 18.906 naar 19.867 inwoners, oftewel +5,1%.
Waar ligt Diepenbeek?
Diepenbeek ligt in Limburg (provincie). Ze maakt deel uit van Hasselt (arrondissement). Breedtegraad 50,907, lengtegraad 5,418.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Diepenbeek?
In Diepenbeek bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 7,6% (2024), rang 557 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Diepenbeek?
In Diepenbeek bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 18,4% (2026), rang 537 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Diepenbeek?
In Diepenbeek produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Diepenbeek?
Het dichtst bij Diepenbeek liggen Hasselt (6,1 km), Bilzen-Hoeselt (7,9 km), Alken (8,4 km), Genk (8,8 km), Wellen (9,3 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.