Gemeente · AntwerpenWapen van KalmthoutVlag van Kalmthout

Kalmthout: bevolking en statistieken

Kalmthout telt 19.826 inwoners (2026) op 59,4 km², oftewel 334 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 179 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,1% tussen 2016 en 2026.

  • 19.826 inwoners
  • 59,4 km²
  • 334 inw./km²
  • 22 m
Locatiekaart: Kalmthout

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Kalmthout op rang 30 qua bevolking.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 24,9% in Kalmthout, tegenover gemiddeld 21,0% in Antwerpen en 20,7% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 23,8% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.025 kWh per jaar.

Wist u dat?

Kalmthout in cijfers

Bevolking
19.826
rang 179 van 565 +8,1%
Bevolkingsdichtheid
334inw./km²
rang 271 van 564
Oppervlakte
59,4km²
rang 182 van 565
Hoogte
22m
rang 410 van 565
Mediane verkoopprijs van huizen
480.000€
rang 33 van 554
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
24,9%
rang 62 van 564
Gebouwen van vóór 1946
19,8%
rang 453 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
85,2%
rang 123 van 564

Alle indicatoren van Kalmthout

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorKalmthoutAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,9%21,0%21,7%rang 62 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,1%22,1%21,5%rang 334 van 564

Wonen

IndicatorKalmthoutAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)19,8%–34,6%rang 453 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)17,9%–15,3%rang 173 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)82,6%–79,9%rang 139 van 564
Aantal woningen (2024)8.642912.0625.783.434rang 197 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,65 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 165 van 564

Energie

IndicatorKalmthoutAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)85,2%–76,7%rang 123 van 564

Economie

IndicatorKalmthoutAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)2.499202.1931.170.010rang 120 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)126,0 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 98 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)27.272 €24.329 €24.247 €rang 90 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.590 €–30.830 €rang 99 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)480.000 €–302.500 €rang 33 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)320.000 €–249.900 €rang 23 van 299

Mobiliteit

IndicatorKalmthoutAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,251,061,25rang 276 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)17,4%26,8%17,6%rang 296 van 564

Samenleving

IndicatorKalmthoutAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)10,7%13,7%6,4%rang 131 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,7%9,8%7,0%rang 384 van 551

Bevolkingsevolutie van Kalmthout

18.11218.75819.40420.0502016: 18.3362017: 18.4902018: 18.6082019: 18.6952020: 18.8722021: 19.0202022: 19.1792023: 19.4222024: 19.6722025: 19.7122026: 19.826201620182020202220242026

Kalmthout telde 18.336 inwoners in 2016 en 19.826 in 2026.

JaarBevolking
202119.020
202219.179
202319.422
202419.672
202519.712
202619.826

Kalmthout op de kaart

Economische sectoren: Kalmthout

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Kalmthout

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.025kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,9°C
juli
Koudste maand
3,9°C
januari
Productiefste maand
125kWh
mei

jan.: 38 kWhjan.feb.: 54 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 118 kWhapr.mei: 125 kWhmeijun.: 123 kWhjun.jul.: 120 kWhjul.aug.: 111 kWhaug.sep.: 99 kWhsep.okt.: 71 kWhokt.nov.: 43 kWhnov.dec.: 31 kWhdec.0 °Cjan.: 3,9 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,2 °Cmei: 13,9 °Cjun.: 17,3 °Cjul.: 18,9 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,6 °Cdec.: 4,9 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Kalmthout?

Kalmthout telt 19.826 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 179 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Kalmthout?

Kalmthout beslaat 59,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 334 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Kalmthout?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Kalmthout van 18.336 naar 19.826 inwoners, oftewel +8,1%.

Waar ligt Kalmthout?

Kalmthout ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,383, lengtegraad 4,476.

Mediane verkoopprijs van huizen: wat is de waarde in Kalmthout?

In Kalmthout bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van huizen” 480.000 € (2025), rang 33 van de 554 gemeenten; de mediaan van het land is 302.500 €.

Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Kalmthout?

In Kalmthout bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 24,9% (2026), rang 62 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Kalmthout?

In Kalmthout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.025 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Kalmthout?

Het dichtst bij Kalmthout liggen Wuustwezel (8,2 km), Kapellen (8,3 km), Essen (9,4 km), Stabroek (9,4 km), Brasschaat (10 km).

Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.