

Wuustwezel: bevolking en statistieken
Wuustwezel telt 21.902 inwoners (2026) op 89,4 km², oftewel 245 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 151 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,3% tussen 2016 en 2026.
- 21.902 inwoners
- 89,4 km²
- 245 inw./km²
- 18 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Wuustwezel op rang 24 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.035 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 12.522 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Brecht, op 5,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Brasschaat (38.529 inwoners), op 13 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.140 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Wuustwezel in cijfers
Alle indicatoren van Wuustwezel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Wuustwezel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,1% | 21,0% | 21,7% | rang 235 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,8% | 22,1% | 21,5% | rang 377 van 564 |
Wonen
| Indicator | Wuustwezel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 10,7% | – | 34,6% | rang 535 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 23,5% | – | 15,3% | rang 14 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,1% | – | 79,9% | rang 401 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.434 | 912.062 | 5.783.434 | rang 172 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 7,19 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 79 van 564 |
Energie
| Indicator | Wuustwezel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 87,5% | – | 76,7% | rang 83 van 564 |
Economie
| Indicator | Wuustwezel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.510 | 202.193 | 1.170.010 | rang 119 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 114,6 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 166 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.739 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 250 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.751 € | – | 30.830 € | rang 183 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 412.500 € | – | 302.500 € | rang 85 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 274.021 € | – | 249.900 € | rang 89 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Wuustwezel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,06 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,2% | 26,8% | 17,6% | rang 302 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Wuustwezel | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 11,3% | 13,7% | 6,4% | rang 121 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,9% | 9,8% | 7,0% | rang 367 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Wuustwezel
Wuustwezel telde 20.228 inwoners in 2016 en 21.902 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 21.346 |
| 2022 | 21.523 |
| 2023 | 21.644 |
| 2024 | 21.794 |
| 2025 | 21.941 |
| 2026 | 21.902 |
Wuustwezel op de kaart
Economische sectoren: Wuustwezel
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid17,9% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,1% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij13,7% ×3,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,7% ×0,8
- Overige diensten6,8% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten6,6% ×1,0
- Verwerkende nijverheid5,7% ×1,2
- Kunst, amusement en recreatie3,7% ×0,9
Zon en temperaturen: Wuustwezel
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Wuustwezel?
Wuustwezel telt 21.902 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 151 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Wuustwezel?
Wuustwezel beslaat 89,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 245 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Wuustwezel?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Wuustwezel van 20.228 naar 21.902 inwoners, oftewel +8,3%.
Waar ligt Wuustwezel?
Wuustwezel ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,392, lengtegraad 4,594.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Wuustwezel?
In Wuustwezel bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 23,5% (2024), rang 14 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Wuustwezel?
In Wuustwezel bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 87,5% (2024), rang 83 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Wuustwezel?
In Wuustwezel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.035 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Wuustwezel?
Het dichtst bij Wuustwezel liggen Brecht (5,7 km), Kalmthout (8,2 km), Hoogstraten (12 km), Essen (12 km), Malle (12 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.