

Malle: bevolking en statistieken
Malle telt 16.256 inwoners (2026) op 51,9 km², oftewel 313 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 228 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,2% tussen 2016 en 2026.
- 16.256 inwoners
- 51,9 km²
- 313 inw./km²
- 23 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Malle op rang 38 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Mediane verkoopprijs van huizen”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.269 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Zoersel, op 3,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Brecht (30.755 inwoners), op 6,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.148 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Malle in cijfers
Alle indicatoren van Malle
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Malle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,8% | 21,0% | 21,7% | rang 113 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,3% | 22,1% | 21,5% | rang 426 van 564 |
Wonen
| Indicator | Malle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 13,0% | – | 34,6% | rang 518 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,9% | – | 15,3% | rang 130 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,9% | – | 79,9% | rang 223 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 7.162 | 912.062 | 5.783.434 | rang 237 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,68 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 254 van 564 |
Energie
| Indicator | Malle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,9% | – | 76,7% | rang 57 van 564 |
Economie
| Indicator | Malle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.946 | 202.193 | 1.170.010 | rang 178 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 119,7 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 131 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.305 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 216 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.396 € | – | 30.830 € | rang 228 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 475.000 € | – | 302.500 € | rang 36 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 302.500 € | – | 249.900 € | rang 40 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Malle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,24 | 1,06 | 1,25 | rang 291 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,6% | 26,8% | 17,6% | rang 235 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Malle | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 8,0% | 13,7% | 6,4% | rang 205 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,4% | 9,8% | 7,0% | rang 317 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Malle
Malle telde 15.158 inwoners in 2016 en 16.256 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.620 |
| 2022 | 15.756 |
| 2023 | 16.007 |
| 2024 | 16.194 |
| 2025 | 16.248 |
| 2026 | 16.256 |
Malle op de kaart
Economische sectoren: Malle
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,7% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,9% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,2% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten7,5% ×1,2
- Overige diensten6,8% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,0% ×1,2
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,8% ×1,0
- Horeca4,4% ×0,8
Zon en temperaturen: Malle
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Malle?
Malle telt 16.256 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 228 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Malle?
Malle beslaat 51,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 313 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Malle?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Malle van 15.158 naar 16.256 inwoners, oftewel +7,2%.
Waar ligt Malle?
Malle ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,299, lengtegraad 4,691.
Mediane verkoopprijs van huizen: wat is de waarde in Malle?
In Malle bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van huizen” 475.000 € (2025), rang 36 van de 554 gemeenten; de mediaan van het land is 302.500 €.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Malle?
In Malle bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 13,0% (2024), rang 518 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Malle?
In Malle produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.037 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Malle?
Het dichtst bij Malle liggen Zoersel (3,7 km), Brecht (6,7 km), Rijkevorsel (7,3 km), Zandhoven (9,7 km), Schilde (10 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.