

Beernem: bevolking en statistieken
Beernem telt 16.334 inwoners (2026) op 72,4 km², oftewel 226 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 225 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,4% tussen 2016 en 2026.
- 16.334 inwoners
- 72,4 km²
- 226 inw./km²
- 11 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Beernem op rang 25 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,5% in Beernem, tegenover gemiddeld 6,8% in West-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.143 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Oostkamp, op 7,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Aalter (29.862 inwoners), op 10 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.280 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Beernem in cijfers
Alle indicatoren van Beernem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Beernem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,5% | 25,3% | 21,7% | rang 133 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,9% | 19,9% | 21,5% | rang 463 van 564 |
Wonen
| Indicator | Beernem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 22,9% | – | 34,6% | rang 411 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 20,1% | – | 15,3% | rang 86 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,4% | – | 79,9% | rang 194 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 7.313 | 736.010 | 5.783.434 | rang 233 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,16 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 129 van 564 |
Energie
| Indicator | Beernem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 77,7% | – | 76,7% | rang 262 van 564 |
Economie
| Indicator | Beernem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.048 | 148.653 | 1.170.010 | rang 165 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 125,4 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 100 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.367 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 211 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.096 € | – | 30.830 € | rang 149 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 365.000 € | – | 302.500 € | rang 138 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 300.000 € | – | 249.900 € | rang 42 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Beernem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,24 | 1,11 | 1,25 | rang 291 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,5% | 23,1% | 17,6% | rang 347 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Beernem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,8% | 7,6% | 6,4% | rang 475 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,5% | 6,8% | 7,0% | rang 508 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Beernem
Beernem telde 15.502 inwoners in 2016 en 16.334 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.845 |
| 2022 | 15.966 |
| 2023 | 16.131 |
| 2024 | 16.259 |
| 2025 | 16.318 |
| 2026 | 16.334 |
Beernem op de kaart
Economische sectoren: Beernem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,2% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,7% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,2% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij10,0% ×2,4
- Overige diensten7,0% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,7% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,3% ×1,3
- Horeca5,1% ×0,9
Zon en temperaturen: Beernem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Beernem?
Beernem telt 16.334 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 225 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Beernem?
Beernem beslaat 72,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 226 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Beernem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Beernem van 15.502 naar 16.334 inwoners, oftewel +5,4%.
Waar ligt Beernem?
Beernem ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Brugge (arrondissement). Breedtegraad 51,143, lengtegraad 3,341.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Beernem?
In Beernem bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,5% (2023), rang 508 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Mediane verkoopprijs van appartementen: wat is de waarde in Beernem?
In Beernem bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen” 300.000 € (2025), rang 42 van de 299 gemeenten; de mediaan van het land is 249.900 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Beernem?
In Beernem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.070 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Beernem?
Het dichtst bij Beernem liggen Oostkamp (7,5 km), Aalter (10 km), Maldegem (10 km), Brugge (11 km), Wingene (12 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.