Gemeente · Eeklo · Oost-VlaanderenWapen van MaldegemVlag van Maldegem

Maldegem: bevolking en statistieken

Maldegem telt 24.927 inwoners (2026) op 95,6 km², oftewel 261 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 124 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,3% tussen 2016 en 2026.

  • 24.927 inwoners
  • 95,6 km²
  • 261 inw./km²
  • 9 m
Locatiekaart: Maldegem

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Maldegem op rang 21 qua bevolking.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 136,1 ‰ in Maldegem, tegenover gemiddeld 106,4 ‰ in Oost-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,6% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.080 kWh per jaar.

Wist u dat?

Maldegem in cijfers

Bevolking
24.927
rang 124 van 565 +6,3%
Bevolkingsdichtheid
261inw./km²
rang 331 van 564
Oppervlakte
95,6km²
rang 82 van 565
Hoogte
9m
rang 505 van 565
Gebouwen van na 2001
22,2%
rang 30 van 564
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
136,1‰
rang 46 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
19,3%
rang 504 van 564
Administratief armoederisico
5,3%
rang 424 van 551

Alle indicatoren van Maldegem

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorMaldegemOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)23,4%21,2%21,7%rang 143 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,3%21,3%21,5%rang 504 van 564

Wonen

IndicatorMaldegemOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)22,0%–34,6%rang 423 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)22,2%–15,3%rang 30 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)81,5%–79,9%rang 186 van 564
Aantal woningen (2024)11.747769.8885.783.434rang 125 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,49 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 179 van 564

Energie

IndicatorMaldegemOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)71,9%–76,7%rang 384 van 564

Economie

IndicatorMaldegemOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)3.393171.4241.170.010rang 77 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)136,1 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 46 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)24.445 €25.350 €24.247 €rang 268 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.125 €–30.830 €rang 253 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)335.000 €–302.500 €rang 193 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)237.500 €–249.900 €rang 182 van 299

Mobiliteit

IndicatorMaldegemOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,231,121,25rang 310 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,0%23,8%17,6%rang 260 van 564

Samenleving

IndicatorMaldegemOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)5,7%9,2%6,4%rang 317 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,3%7,7%7,0%rang 424 van 551

Bevolkingsevolutie van Maldegem

23.23123.87024.50925.1482016: 23.4522017: 23.5502018: 23.6892019: 23.7742020: 23.9582021: 24.1142022: 24.4092023: 24.6152024: 24.7442025: 24.8832026: 24.927201620182020202220242026

Maldegem telde 23.452 inwoners in 2016 en 24.927 in 2026.

JaarBevolking
202124.114
202224.409
202324.615
202424.744
202524.883
202624.927

Maldegem op de kaart

Economische sectoren: Maldegem

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Maldegem

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.080kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,6°C
juli
Koudste maand
4,4°C
januari
Productiefste maand
131kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 58 kWhfeb.mrt.: 98 kWhmrt.apr.: 126 kWhapr.mei: 131 kWhmeijun.: 128 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 103 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 4,4 °Cfeb.: 4,6 °Cmrt.: 6,8 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,5 °Cjun.: 16,9 °Cjul.: 18,6 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,9 °Cokt.: 12,5 °Cnov.: 8,1 °Cdec.: 5,3 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Maldegem?

Maldegem telt 24.927 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 124 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Maldegem?

Maldegem beslaat 95,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 261 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Maldegem?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Maldegem van 23.452 naar 24.927 inwoners, oftewel +6,3%.

Waar ligt Maldegem?

Maldegem ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Eeklo (arrondissement). Breedtegraad 51,209, lengtegraad 3,446.

Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Maldegem?

In Maldegem bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 22,2% (2024), rang 30 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.

Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Maldegem?

In Maldegem bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 136,1 ‰ (2024), rang 46 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Maldegem?

In Maldegem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.080 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Maldegem?

Het dichtst bij Maldegem liggen Sint-Laureins (6,6 km), Eeklo (8,6 km), Beernem (10 km), Kaprijke (11 km), Damme (12 km).

Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.