

Kaprijke: bevolking en statistieken
Kaprijke telt 6.710 inwoners (2026) op 33,6 km², oftewel 200 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 448 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,2% tussen 2016 en 2026.
- 6.710 inwoners
- 33,6 km²
- 200 inw./km²
- 2 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Kaprijke op rang 52 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,6% in Kaprijke, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 15,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Gebouwen van na 2001”.
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 92% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.711 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Eeklo (22.911 inwoners), op 4,3 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.308 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Kaprijke in cijfers
Alle indicatoren van Kaprijke
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,5% | 21,2% | 21,7% | rang 133 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,3% | 21,3% | 21,5% | rang 426 van 564 |
Wonen
| Indicator | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 23,6% | – | 34,6% | rang 396 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 24,8% | – | 15,3% | rang 9 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,3% | – | 79,9% | rang 254 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.052 | 769.888 | 5.783.434 | rang 451 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,37 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 192 van 564 |
Energie
| Indicator | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 75,0% | – | 76,7% | rang 318 van 564 |
Economie
| Indicator | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 885 | 171.424 | 1.170.010 | rang 385 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 131,9 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 59 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.378 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 139 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.983 € | – | 30.830 € | rang 160 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 355.000 € | – | 302.500 € | rang 158 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,32 | 1,12 | 1,25 | rang 147 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,0% | 23,8% | 17,6% | rang 444 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,2% | 9,2% | 6,4% | rang 436 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,6% | 7,7% | 7,0% | rang 498 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Kaprijke
Kaprijke telde 6.321 inwoners in 2016 en 6.710 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 6.508 |
| 2022 | 6.539 |
| 2023 | 6.587 |
| 2024 | 6.660 |
| 2025 | 6.638 |
| 2026 | 6.710 |
Kaprijke op de kaart
Economische sectoren: Kaprijke
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid15,7% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij15,1% ×3,6
- Wetenschappelijke en technische activiteiten13,9% ×0,7
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,1% ×0,8
- Overige diensten8,4% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten7,8% ×1,2
- Verwerkende nijverheid5,8% ×1,2
- Horeca3,6% ×0,7
Zon en temperaturen: Kaprijke
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Kaprijke?
Kaprijke telt 6.710 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 448 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Kaprijke?
Kaprijke beslaat 33,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 200 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Kaprijke?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Kaprijke van 6.321 naar 6.710 inwoners, oftewel +6,2%.
Waar ligt Kaprijke?
Kaprijke ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Eeklo (arrondissement). Breedtegraad 51,217, lengtegraad 3,600.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Kaprijke?
In Kaprijke bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 24,8% (2024), rang 9 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Kaprijke?
In Kaprijke bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,6% (2023), rang 498 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Kaprijke?
In Kaprijke produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Kaprijke?
Het dichtst bij Kaprijke liggen Eeklo (4,3 km), Sint-Laureins (5,0 km), Lievegem (9,6 km), Assenede (11 km), Maldegem (11 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Westermarck at Dutch Wikipedia, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.