

Evergem: bevolking en statistieken
Evergem telt 37.371 inwoners (2026) op 75,4 km², oftewel 496 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 60 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,7% tussen 2016 en 2026.
- 37.371 inwoners
- 75,4 km²
- 496 inw./km²
- 7 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Evergem op rang 10 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,4% in Evergem, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”.
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 10.556 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Gent (274.042 inwoners), op 6,2 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.216 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Evergem in cijfers
Alle indicatoren van Evergem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Evergem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,4% | 21,2% | 21,7% | rang 212 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,9% | 21,3% | 21,5% | rang 363 van 564 |
Wonen
| Indicator | Evergem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 19,4% | – | 34,6% | rang 459 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 22,3% | – | 15,3% | rang 28 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,8% | – | 79,9% | rang 38 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 16.510 | 769.888 | 5.783.434 | rang 73 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,19 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 127 van 564 |
Energie
| Indicator | Evergem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 78,3% | – | 76,7% | rang 244 van 564 |
Economie
| Indicator | Evergem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.591 | 171.424 | 1.170.010 | rang 65 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 96,1 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 346 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.160 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 154 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.274 € | – | 30.830 € | rang 134 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 363.000 € | – | 302.500 € | rang 143 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 265.000 € | – | 249.900 € | rang 112 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Evergem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,27 | 1,12 | 1,25 | rang 241 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,8% | 23,8% | 17,6% | rang 386 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Evergem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,2% | 9,2% | 6,4% | rang 353 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,4% | 7,7% | 7,0% | rang 514 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Evergem
Evergem telde 34.692 inwoners in 2016 en 37.371 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 35.791 |
| 2022 | 36.087 |
| 2023 | 36.557 |
| 2024 | 36.860 |
| 2025 | 37.254 |
| 2026 | 37.371 |
Evergem op de kaart
Economische sectoren: Evergem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid17,2% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,3% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,8% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten7,9% ×1,2
- Overige diensten7,5% ×1,1
- Verwerkende nijverheid7,0% ×1,5
- Landbouw, bosbouw en visserij5,8% ×1,4
- Horeca4,5% ×0,8
Zon en temperaturen: Evergem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Evergem?
Evergem telt 37.371 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 60 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Evergem?
Evergem beslaat 75,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 496 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Evergem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Evergem van 34.692 naar 37.371 inwoners, oftewel +7,7%.
Waar ligt Evergem?
Evergem ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 51,109, lengtegraad 3,708.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Evergem?
In Evergem bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 22,3% (2024), rang 28 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Evergem?
In Evergem bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,4% (2023), rang 514 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Evergem?
In Evergem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.054 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Evergem?
Het dichtst bij Evergem liggen Gent (6,2 km), Lievegem (8,3 km), Lochristi (8,9 km), Destelbergen (9,2 km), Sint-Martens-Latem (11 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.