

Sint-Martens-Latem: bevolking en statistieken
Sint-Martens-Latem telt 8.157 inwoners (2026) op 14,4 km², oftewel 564 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 409 van de 565 gemeenten. De bevolking krimpt: −4,2% tussen 2016 en 2026.
- 8.157 inwoners
- 14,4 km²
- 564 inw./km²
- 8 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Sint-Martens-Latem op rang 48 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 249,8 ‰ in Sint-Martens-Latem, tegenover gemiddeld 106,4 ‰ in Oost-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: 29,4% in Sint-Martens-Latem, tegenover gemiddeld 21,2% in Oost-Vlaanderen en 20,7% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 36,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.058 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”.
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”.
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder”: hoger dan in 98% van de gemeenten.
- “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.024 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Nazareth-De Pinte (23.633 inwoners), op 3,9 km.
Sint-Martens-Latem in cijfers
Alle indicatoren van Sint-Martens-Latem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 29,4% | 21,2% | 21,7% | rang 10 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,0% | 21,3% | 21,5% | rang 451 van 564 |
Wonen
| Indicator | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 19,2% | – | 34,6% | rang 463 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,7% | – | 15,3% | rang 264 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,0% | – | 79,9% | rang 56 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.958 | 769.888 | 5.783.434 | rang 392 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,34 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 46 van 564 |
Energie
| Indicator | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 92,1% | – | 76,7% | rang 22 van 564 |
Economie
| Indicator | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.038 | 171.424 | 1.170.010 | rang 167 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 249,8 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 1 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 36.091 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 1 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.767 € | – | 30.830 € | rang 43 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 792.500 € | – | 302.500 € | rang 1 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,43 | 1,12 | 1,25 | rang 40 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,8% | 23,8% | 17,6% | rang 328 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,0% | 9,2% | 6,4% | rang 368 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,9% | 7,7% | 7,0% | rang 226 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Sint-Martens-Latem
Sint-Martens-Latem telde 8.517 inwoners in 2016 en 8.157 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 8.285 |
| 2022 | 8.263 |
| 2023 | 8.257 |
| 2024 | 8.208 |
| 2025 | 8.149 |
| 2026 | 8.157 |
Sint-Martens-Latem op de kaart
Economische sectoren: Sint-Martens-Latem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten36,6% ×1,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,5% ×0,9
- Exploitatie van en handel in onroerend goed8,7% ×2,8
- Bouwnijverheid6,8% ×0,5
- Administratieve en ondersteunende diensten6,6% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening6,2% ×1,3
- Informatie en communicatie5,8% ×1,1
- Horeca3,6% ×0,7
Zon en temperaturen: Sint-Martens-Latem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Sint-Martens-Latem?
Sint-Martens-Latem telt 8.157 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 409 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Sint-Martens-Latem?
Sint-Martens-Latem beslaat 14,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 564 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Sint-Martens-Latem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Sint-Martens-Latem van 8.517 naar 8.157 inwoners, oftewel −4,2%.
Waar ligt Sint-Martens-Latem?
Sint-Martens-Latem ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 51,019, lengtegraad 3,638.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Sint-Martens-Latem?
In Sint-Martens-Latem bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 249,8 ‰ (2024), rang 1 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder: wat is de waarde in Sint-Martens-Latem?
In Sint-Martens-Latem bedraagt de indicator “Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder” 29,4% (2026), rang 10 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,7%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Sint-Martens-Latem?
In Sint-Martens-Latem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.058 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Sint-Martens-Latem?
Het dichtst bij Sint-Martens-Latem liggen Nazareth-De Pinte (3,9 km), Gent (7,3 km), Deinze (8,7 km), Gavere (10 km), Merelbeke-Melle (10 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.