Gemeente · Gent · Oost-VlaanderenWapen van GavereVlag van Gavere

Gavere: bevolking en statistieken

Gavere telt 13.437 inwoners (2026) op 31,6 km², oftewel 425 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 279 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,0% tussen 2016 en 2026.

  • 13.437 inwoners
  • 31,6 km²
  • 425 inw./km²
  • 29 m
Locatiekaart: Gavere

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Gavere op rang 42 qua bevolking.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 28.232 € in Gavere, tegenover gemiddeld 25.350 € in Oost-Vlaanderen en 23.352 € voor het hele land.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 3,7% in Gavere, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 21,0% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.075 kWh per jaar.

Wist u dat?

Gavere in cijfers

Bevolking
13.437
rang 279 van 565 +6,0%
Bevolkingsdichtheid
425inw./km²
rang 217 van 564
Oppervlakte
31,6km²
rang 384 van 565
Hoogte
29m
rang 371 van 565
Netto belastbaar inkomen per inwoner
28.232€
rang 60 van 564
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
3,7%
rang 488 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
19,9%
rang 463 van 564
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
6,86‰
rang 94 van 564

Alle indicatoren van Gavere

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorGavereOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,9%21,2%21,7%rang 174 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,9%21,3%21,5%rang 463 van 564

Wonen

IndicatorGavereOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)23,8%–34,6%rang 393 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)19,0%–15,3%rang 125 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)83,3%–79,9%rang 104 van 564
Aantal woningen (2024)6.183769.8885.783.434rang 277 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)6,86 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 94 van 564

Energie

IndicatorGavereOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)77,0%–76,7%rang 274 van 564

Economie

IndicatorGavereOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.645171.4241.170.010rang 225 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)122,4 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 113 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)28.232 €25.350 €24.247 €rang 60 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)33.289 €–30.830 €rang 56 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)381.500 €–302.500 €rang 116 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)267.500 €–249.900 €rang 106 van 299

Mobiliteit

IndicatorGavereOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,331,121,25rang 131 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)16,3%23,8%17,6%rang 354 van 564

Samenleving

IndicatorGavereOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)3,7%9,2%6,4%rang 488 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,8%7,7%7,0%rang 469 van 551

Bevolkingsevolutie van Gavere

12.56612.89413.22313.5512016: 12.6802017: 12.7712018: 12.7692019: 12.8052020: 12.9032021: 13.0072022: 13.2052023: 13.2172024: 13.3112025: 13.3532026: 13.437201620182020202220242026

Gavere telde 12.680 inwoners in 2016 en 13.437 in 2026.

JaarBevolking
202113.007
202213.205
202313.217
202413.311
202513.353
202613.437

Gavere op de kaart

Economische sectoren: Gavere

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Gavere

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.075kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,7°C
juli
Koudste maand
4,0°C
januari
Productiefste maand
129kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 97 kWhmrt.apr.: 124 kWhapr.mei: 129 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 103 kWhsep.okt.: 76 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 34 kWhdec.0 °Cjan.: 4,0 °Cfeb.: 4,4 °Cmrt.: 6,8 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,6 °Cjun.: 17,0 °Cjul.: 18,7 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,7 °Cdec.: 4,9 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Gavere?

Gavere telt 13.437 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 279 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Gavere?

Gavere beslaat 31,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 425 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Gavere?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Gavere van 12.680 naar 13.437 inwoners, oftewel +6,0%.

Waar ligt Gavere?

Gavere ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 50,928, lengtegraad 3,661.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Gavere?

In Gavere bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 28.232 € (2023), rang 60 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Gavere?

In Gavere bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 3,7% (2026), rang 488 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Gavere?

In Gavere produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.075 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Gavere?

Het dichtst bij Gavere liggen Nazareth-De Pinte (6,5 km), Kruisem (7,1 km), Zwalm (7,3 km), Oudenaarde (9,7 km), Sint-Martens-Latem (10 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.