

Horebeke: bevolking en statistieken
Horebeke telt 2.020 inwoners (2026) op 11,2 km², oftewel 180 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 561 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +1,0% tussen 2016 en 2026.
- 2.020 inwoners
- 11,2 km²
- 180 inw./km²
- 94 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Horebeke op rang 55 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 1,1% in Horebeke, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Hoogte”.
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Aantal woningen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Huishoudens zonder wagen”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.576 voetbalvelden.
- 2,2 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zwalm (8.374 inwoners), op 5,7 km.
Horebeke in cijfers
Alle indicatoren van Horebeke
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Horebeke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 27,5% | 21,2% | 21,7% | rang 15 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,4% | 21,3% | 21,5% | rang 496 van 564 |
Wonen
| Indicator | Horebeke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 40,9% | – | 34,6% | rang 203 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,4% | – | 15,3% | rang 191 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,2% | – | 79,9% | rang 259 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 878 | 769.888 | 5.783.434 | rang 563 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,74 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 154 van 564 |
Energie
| Indicator | Horebeke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 77,9% | – | 76,7% | rang 256 van 564 |
Economie
| Indicator | Horebeke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 298 | 171.424 | 1.170.010 | rang 543 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 147,5 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 25 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 28.404 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 52 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.429 € | – | 30.830 € | rang 117 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 460.000 € | – | 302.500 € | rang 42 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Horebeke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,45 | 1,12 | 1,25 | rang 27 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 11,4% | 23,8% | 17,6% | rang 548 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Horebeke | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 1,1% | 9,2% | 6,4% | rang 564 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 3,5% | 7,7% | 7,0% | rang 549 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Horebeke
Horebeke telde 2.000 inwoners in 2016 en 2.020 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 2.009 |
| 2022 | 2.023 |
| 2023 | 2.036 |
| 2024 | 2.012 |
| 2025 | 2.026 |
| 2026 | 2.020 |
Horebeke op de kaart
Economische sectoren: Horebeke
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,4% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,8% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij13,8% ×3,3
- Bouwnijverheid13,1% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten7,4% ×1,1
- Overige diensten6,4% ×1,0
- Horeca6,0% ×1,1
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,4% ×0,9
Zon en temperaturen: Horebeke
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Horebeke?
Horebeke telt 2.020 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 561 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Horebeke?
Horebeke beslaat 11,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 180 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Horebeke?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Horebeke van 2.000 naar 2.020 inwoners, oftewel +1,0%.
Waar ligt Horebeke?
Horebeke ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oudenaarde (arrondissement). Breedtegraad 50,833, lengtegraad 3,683.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Horebeke?
In Horebeke bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 1,1% (2026), rang 564 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Aantal woningen: wat is de waarde in Horebeke?
In Horebeke bedraagt de indicator “Aantal woningen” 878 (2024), rang 563 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Horebeke?
In Horebeke produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Horebeke?
Het dichtst bij Horebeke liggen Zwalm (5,7 km), Maarkedal (6,0 km), Oudenaarde (6,1 km), Brakel (6,8 km), Zottegem (10 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.