

Spiere-Helkijn: bevolking en statistieken
Spiere-Helkijn telt 2.051 inwoners (2026) op 10,8 km², oftewel 190 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 560 van de 565 gemeenten. De bevolking krimpt: −3,8% tussen 2016 en 2026.
- 2.051 inwoners
- 10,8 km²
- 190 inw./km²
- 14 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Spiere-Helkijn op rang 61 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen, goed voor 20,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.089 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aantal woningen”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.515 voetbalvelden.
- 2,0 keer minder dicht bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Pecq (5.967 inwoners), op 5,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.356 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Spiere-Helkijn in cijfers
Alle indicatoren van Spiere-Helkijn
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 18,8% | 25,3% | 21,7% | rang 476 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,0% | 19,9% | 21,5% | rang 220 van 564 |
Wonen
| Indicator | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 36,4% | – | 34,6% | rang 262 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,9% | – | 15,3% | rang 247 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 75,4% | – | 79,9% | rang 442 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 967 | 736.010 | 5.783.434 | rang 561 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,05 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 480 van 564 |
Energie
| Indicator | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 65,3% | – | 76,7% | rang 484 van 564 |
Economie
| Indicator | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 244 | 148.653 | 1.170.010 | rang 553 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 119,0 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 135 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.424 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 399 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 29.177 € | – | 30.830 € | rang 414 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 235.000 € | – | 302.500 € | rang 448 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,29 | 1,11 | 1,25 | rang 198 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 19,7% | 23,1% | 17,6% | rang 202 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 8,8% | 7,6% | 6,4% | rang 180 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 9,1% | 6,8% | 7,0% | rang 162 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Spiere-Helkijn
Spiere-Helkijn telde 2.133 inwoners in 2016 en 2.051 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 2.076 |
| 2022 | 2.056 |
| 2023 | 2.056 |
| 2024 | 2.063 |
| 2025 | 2.053 |
| 2026 | 2.051 |
Spiere-Helkijn op de kaart
Economische sectoren: Spiere-Helkijn
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen20,5% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten18,4% ×0,9
- Bouwnijverheid11,1% ×0,8
- Verwerkende nijverheid9,0% ×1,9
- Landbouw, bosbouw en visserij7,8% ×1,9
- Overige diensten7,4% ×1,1
- Horeca5,3% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten5,3% ×0,8
Zon en temperaturen: Spiere-Helkijn
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Spiere-Helkijn?
Spiere-Helkijn telt 2.051 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 560 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Spiere-Helkijn?
Spiere-Helkijn beslaat 10,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 190 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Spiere-Helkijn?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Spiere-Helkijn van 2.133 naar 2.051 inwoners, oftewel −3,8%.
Waar ligt Spiere-Helkijn?
Spiere-Helkijn ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Kortrijk (arrondissement). Breedtegraad 50,727, lengtegraad 3,367.
Aantal woningen: wat is de waarde in Spiere-Helkijn?
In Spiere-Helkijn bedraagt de indicator “Aantal woningen” 967 (2024), rang 561 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Spiere-Helkijn?
In Spiere-Helkijn bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 244 (2024), rang 553 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Spiere-Helkijn?
In Spiere-Helkijn produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.089 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Spiere-Helkijn?
Het dichtst bij Spiere-Helkijn liggen Pecq (5,1 km), Celles (6,6 km), Estaimpuis (7,6 km), Avelgem (7,7 km), Zwevegem (8,5 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.