

Avelgem: bevolking en statistieken
Avelgem telt 10.426 inwoners (2026) op 22,1 km², oftewel 471 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 353 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,7% tussen 2016 en 2026.
- 10.426 inwoners
- 22,1 km²
- 471 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Avelgem op rang 44 qua bevolking.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 6,89 ‰ in Avelgem, tegenover gemiddeld 7,30 ‰ in West-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 4,1% in Avelgem, tegenover gemiddeld 7,6% in West-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.098 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Kluisbergen, op 5,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zwevegem (26.035 inwoners), op 8,3 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.300 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Avelgem in cijfers
Alle indicatoren van Avelgem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Avelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,9% | 25,3% | 21,7% | rang 174 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,7% | 19,9% | 21,5% | rang 260 van 564 |
Wonen
| Indicator | Avelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 29,5% | – | 34,6% | rang 322 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,9% | – | 15,3% | rang 130 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,8% | – | 79,9% | rang 287 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.920 | 736.010 | 5.783.434 | rang 342 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,89 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 91 van 564 |
Energie
| Indicator | Avelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 68,6% | – | 76,7% | rang 432 van 564 |
Economie
| Indicator | Avelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.050 | 148.653 | 1.170.010 | rang 345 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 100,7 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 300 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.664 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 323 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.538 € | – | 30.830 € | rang 307 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 265.000 € | – | 302.500 € | rang 387 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 254.000 € | – | 249.900 € | rang 141 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Avelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,18 | 1,11 | 1,25 | rang 384 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 19,4% | 23,1% | 17,6% | rang 210 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Avelgem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,1% | 7,6% | 6,4% | rang 445 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,3% | 6,8% | 7,0% | rang 424 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Avelgem
Avelgem telde 9.956 inwoners in 2016 en 10.426 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.249 |
| 2022 | 10.291 |
| 2023 | 10.319 |
| 2024 | 10.406 |
| 2025 | 10.450 |
| 2026 | 10.426 |
Avelgem op de kaart
Economische sectoren: Avelgem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,4% ×1,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,3% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,0% ×0,7
- Administratieve en ondersteunende diensten8,6% ×1,3
- Overige diensten7,3% ×1,1
- Verwerkende nijverheid6,6% ×1,4
- Horeca5,6% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij5,4% ×1,3
Zon en temperaturen: Avelgem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Avelgem?
Avelgem telt 10.426 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 353 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Avelgem?
Avelgem beslaat 22,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 471 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Avelgem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Avelgem van 9.956 naar 10.426 inwoners, oftewel +4,7%.
Waar ligt Avelgem?
Avelgem ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Kortrijk (arrondissement). Breedtegraad 50,775, lengtegraad 3,444.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Avelgem?
In Avelgem bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 6,89 ‰ (2021-2025), rang 91 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Avelgem?
In Avelgem bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 4,1% (2026), rang 445 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Avelgem?
In Avelgem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Avelgem?
Het dichtst bij Avelgem liggen Kluisbergen (5,1 km), Mont-de-l’Enclus (6,0 km), Anzegem (6,9 km), Celles (7,1 km), Spiere-Helkijn (7,7 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.