

Meerhout: bevolking en statistieken
Meerhout telt 10.365 inwoners (2026) op 36,5 km², oftewel 284 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 355 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,0% tussen 2016 en 2026.
- 10.365 inwoners
- 36,5 km²
- 284 inw./km²
- 31 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Meerhout op rang 59 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 19,7% in Meerhout, tegenover gemiddeld 22,1% in Antwerpen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 15,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.045 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.118 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Mol (38.793 inwoners), op 6,4 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.180 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Meerhout in cijfers
Alle indicatoren van Meerhout
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Meerhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,1% | 21,0% | 21,7% | rang 101 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,7% | 22,1% | 21,5% | rang 474 van 564 |
Wonen
| Indicator | Meerhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 14,5% | – | 34,6% | rang 510 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,9% | – | 15,3% | rang 130 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,3% | – | 79,9% | rang 202 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.801 | 912.062 | 5.783.434 | rang 351 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,57 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 265 van 564 |
Energie
| Indicator | Meerhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 78,3% | – | 76,7% | rang 244 van 564 |
Economie
| Indicator | Meerhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.006 | 202.193 | 1.170.010 | rang 355 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 97,1 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 335 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.956 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 239 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.447 € | – | 30.830 € | rang 218 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 280.000 € | – | 302.500 € | rang 341 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Meerhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,24 | 1,06 | 1,25 | rang 291 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,6% | 26,8% | 17,6% | rang 339 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Meerhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,8% | 13,7% | 6,4% | rang 313 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,0% | 9,8% | 7,0% | rang 450 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Meerhout
Meerhout telde 10.162 inwoners in 2016 en 10.365 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 10.279 |
| 2022 | 10.258 |
| 2023 | 10.348 |
| 2024 | 10.396 |
| 2025 | 10.377 |
| 2026 | 10.365 |
Meerhout op de kaart
Economische sectoren: Meerhout
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,5% ×0,8
- Bouwnijverheid14,5% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,5% ×1,0
- Overige diensten8,6% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten6,5% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij6,1% ×1,5
- Informatie en communicatie5,7% ×1,0
- Horeca5,4% ×1,0
Zon en temperaturen: Meerhout
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Meerhout?
Meerhout telt 10.365 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 355 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Meerhout?
Meerhout beslaat 36,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 284 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Meerhout?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Meerhout van 10.162 naar 10.365 inwoners, oftewel +2,0%.
Waar ligt Meerhout?
Meerhout ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,132, lengtegraad 5,077.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Meerhout?
In Meerhout bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 14,5% (2024), rang 510 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Meerhout?
In Meerhout bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 19,7% (2026), rang 474 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Meerhout?
In Meerhout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.045 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Meerhout?
Het dichtst bij Meerhout liggen Mol (6,4 km), Tessenderlo-Ham (6,8 km), Geel (6,9 km), Laakdal (6,9 km), Balen (7,8 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.