

Mol: bevolking en statistieken
Mol telt 38.793 inwoners (2026) op 114,5 km², oftewel 339 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 55 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,7% tussen 2016 en 2026.
- 38.793 inwoners
- 114,5 km²
- 339 inw./km²
- 26 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Mol op rang 6 qua bevolking.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,61 ‰ in Mol, tegenover gemiddeld 4,60 ‰ in Antwerpen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.035 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 16.042 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Balen, op 4,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Hasselt (90.914 inwoners), op 32 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.140 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Mol in cijfers
Alle indicatoren van Mol
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Mol | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,0% | 21,0% | 21,7% | rang 166 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,5% | 22,1% | 21,5% | rang 407 van 564 |
Wonen
| Indicator | Mol | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 13,9% | – | 34,6% | rang 513 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,3% | – | 15,3% | rang 160 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,7% | – | 79,9% | rang 292 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 19.527 | 912.062 | 5.783.434 | rang 51 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 8,61 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 39 van 564 |
Energie
| Indicator | Mol | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 84,7% | – | 76,7% | rang 134 van 564 |
Economie
| Indicator | Mol | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.409 | 202.193 | 1.170.010 | rang 76 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 87,9 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 409 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.532 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 263 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.055 € | – | 30.830 € | rang 256 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 310.000 € | – | 302.500 € | rang 257 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 255.000 € | – | 249.900 € | rang 136 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Mol | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,18 | 1,06 | 1,25 | rang 384 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 19,6% | 26,8% | 17,6% | rang 203 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Mol | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 12,8% | 13,7% | 6,4% | rang 98 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,0% | 9,8% | 7,0% | rang 272 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Mol
Mol telde 36.034 inwoners in 2016 en 38.793 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 37.021 |
| 2022 | 37.600 |
| 2023 | 38.159 |
| 2024 | 38.534 |
| 2025 | 38.701 |
| 2026 | 38.793 |
Mol op de kaart
Economische sectoren: Mol
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,5% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,5% ×1,1
- Bouwnijverheid12,2% ×0,9
- Overige diensten7,4% ×1,1
- Horeca7,1% ×1,3
- Administratieve en ondersteunende diensten6,3% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,6% ×1,2
- Informatie en communicatie5,3% ×1,0
Zon en temperaturen: Mol
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Mol?
Mol telt 38.793 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 55 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Mol?
Mol beslaat 114,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 339 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Mol?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Mol van 36.034 naar 38.793 inwoners, oftewel +7,7%.
Waar ligt Mol?
Mol ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,184, lengtegraad 5,116.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Mol?
In Mol bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,61 ‰ (2021-2025), rang 39 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Mol?
In Mol bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.409 (2024), rang 76 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Mol?
In Mol produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.035 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Mol?
Het dichtst bij Mol liggen Balen (4,1 km), Dessel (6,1 km), Meerhout (6,4 km), Geel (9,1 km), Retie (9,4 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.