

Lier: bevolking en statistieken
Lier telt 38.747 inwoners (2026) op 49,9 km², oftewel 777 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 56 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +11,0% tussen 2016 en 2026.
- 38.747 inwoners
- 49,9 km²
- 777 inw./km²
- 6 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Lier op rang 7 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 22,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aantal woningen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- “Wagens per huishouden”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.982 voetbalvelden.
- 2,0 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Lint, op 5,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Mechelen (90.355 inwoners), op 13 km.
Lier in cijfers
Alle indicatoren van Lier
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lier | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,7% | 21,0% | 21,7% | rang 191 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,0% | 22,1% | 21,5% | rang 451 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lier | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 38,5% | – | 34,6% | rang 239 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 11,7% | – | 15,3% | rang 414 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 77,0% | – | 79,9% | rang 404 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 18.992 | 912.062 | 5.783.434 | rang 55 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,15 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 210 van 564 |
Energie
| Indicator | Lier | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 88,6% | – | 76,7% | rang 62 van 564 |
Economie
| Indicator | Lier | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.892 | 202.193 | 1.170.010 | rang 55 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 100,4 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 306 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.578 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 194 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.105 € | – | 30.830 € | rang 348 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 330.000 € | – | 302.500 € | rang 206 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 265.000 € | – | 249.900 € | rang 112 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Lier | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,02 | 1,06 | 1,25 | rang 506 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 27,0% | 26,8% | 17,6% | rang 58 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lier | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 9,9% | 13,7% | 6,4% | rang 145 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 8,4% | 9,8% | 7,0% | rang 193 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lier
Lier telde 34.905 inwoners in 2016 en 38.747 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 36.923 |
| 2022 | 37.309 |
| 2023 | 37.909 |
| 2024 | 38.210 |
| 2025 | 38.517 |
| 2026 | 38.747 |
Lier op de kaart
Economische sectoren: Lier
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten22,3% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,9% ×1,0
- Bouwnijverheid10,3% ×0,7
- Overige diensten7,1% ×1,1
- Informatie en communicatie6,5% ×1,2
- Horeca6,0% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,0% ×0,9
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,5% ×1,2
Zon en temperaturen: Lier
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lier?
Lier telt 38.747 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 56 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lier?
Lier beslaat 49,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 777 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lier?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lier van 34.905 naar 38.747 inwoners, oftewel +11,0%.
Waar ligt Lier?
Lier ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Mechelen (arrondissement). Breedtegraad 51,131, lengtegraad 4,570.
Aantal woningen: wat is de waarde in Lier?
In Lier bedraagt de indicator “Aantal woningen” 18.992 (2024), rang 55 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Lier?
In Lier bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.892 (2024), rang 55 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lier?
In Lier produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lier?
Het dichtst bij Lier liggen Lint (5,3 km), Duffel (5,9 km), Boechout (6,3 km), Berlaar (6,3 km), Ranst (6,5 km).
Wapen: CC0, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.