

Lint: bevolking en statistieken
Lint telt 8.568 inwoners (2026) op 5,7 km², oftewel 1.516 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 397 van de 565 gemeenten. De bevolking krimpt: −2,9% tussen 2016 en 2026.
- 8.568 inwoners
- 5,7 km²
- 1.516 inw./km²
- 12 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Lint op rang 64 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 26,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Mediane verkoopprijs van huizen”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 791 voetbalvelden.
- 3,9 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Hove, op 2,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Kontich (21.894 inwoners), op 3,5 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.240 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lint in cijfers
Alle indicatoren van Lint
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lint | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,6% | 21,0% | 21,7% | rang 130 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,1% | 22,1% | 21,5% | rang 334 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lint | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 16,3% | – | 34,6% | rang 495 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,0% | – | 15,3% | rang 208 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,6% | – | 79,9% | rang 44 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.704 | 912.062 | 5.783.434 | rang 412 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,30 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 295 van 564 |
Energie
| Indicator | Lint | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 86,9% | – | 76,7% | rang 92 van 564 |
Economie
| Indicator | Lint | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 872 | 202.193 | 1.170.010 | rang 392 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,8 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 288 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 28.776 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 41 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.266 € | – | 30.830 € | rang 58 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 492.500 € | – | 302.500 € | rang 27 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 260.000 € | – | 249.900 € | rang 127 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Lint | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,32 | 1,06 | 1,25 | rang 147 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,4% | 26,8% | 17,6% | rang 480 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lint | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 5,4% | 13,7% | 6,4% | rang 341 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,4% | 9,8% | 7,0% | rang 411 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lint
Lint telde 8.821 inwoners in 2016 en 8.568 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 8.575 |
| 2022 | 8.553 |
| 2023 | 8.548 |
| 2024 | 8.505 |
| 2025 | 8.499 |
| 2026 | 8.568 |
Lint op de kaart
Economische sectoren: Lint
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten26,1% ×1,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,7% ×0,9
- Bouwnijverheid13,1% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten8,3% ×1,3
- Informatie en communicatie7,8% ×1,4
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening6,3% ×1,4
- Overige diensten5,6% ×0,8
- Kunst, amusement en recreatie4,2% ×1,1
Zon en temperaturen: Lint
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lint?
Lint telt 8.568 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 397 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lint?
Lint beslaat 5,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.516 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lint?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lint van 8.821 naar 8.568 inwoners, oftewel −2,9%.
Waar ligt Lint?
Lint ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,128, lengtegraad 4,494.
Mediane verkoopprijs van huizen: wat is de waarde in Lint?
In Lint bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van huizen” 492.500 € (2025), rang 27 van de 554 gemeenten; de mediaan van het land is 302.500 €.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Lint?
In Lint bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 85,6% (2024), rang 44 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lint?
In Lint produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lint?
Het dichtst bij Lint liggen Hove (2,6 km), Kontich (3,5 km), Duffel (3,7 km), Boechout (4,0 km), Edegem (4,5 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.