Gemeente · AntwerpenWapen van HoveVlag van Hove

Hove: bevolking en statistieken

Hove telt 8.400 inwoners (2026) op 6,0 km², oftewel 1.395 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 400 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,2% tussen 2016 en 2026.

  • 8.400 inwoners
  • 6,0 km²
  • 1.395 inw./km²
  • 14 m
Locatiekaart: Hove

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Hove op rang 65 qua bevolking.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: 32.447 € in Hove, tegenover gemiddeld 24.329 € in Antwerpen en 23.352 € voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 36,3% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.061 kWh per jaar.

Wist u dat?

Hove in cijfers

Bevolking
8.400
rang 400 van 565 +3,2%
Bevolkingsdichtheid
1.395inw./km²
rang 49 van 564
Oppervlakte
6,0km²
rang 548 van 565
Hoogte
14m
rang 462 van 565
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand
88,3%
rang 9 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner
32.447€
rang 6 van 564
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
27,0%
rang 25 van 564
Administratief armoederisico
4,6%
rang 498 van 551

Alle indicatoren van Hove

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorHoveAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)27,0%21,0%21,7%rang 25 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,8%22,1%21,5%rang 241 van 564

Wonen

IndicatorHoveAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)22,5%–34,6%rang 418 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)11,1%–15,3%rang 435 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)88,3%–79,9%rang 9 van 564
Aantal woningen (2024)3.699912.0625.783.434rang 413 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)1,93 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 493 van 564

Energie

IndicatorHoveAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)86,6%–76,7%rang 95 van 564

Economie

IndicatorHoveAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.071202.1931.170.010rang 337 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)127,5 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 85 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)32.447 €24.329 €24.247 €rang 6 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)34.341 €–30.830 €rang 27 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)609.525 €–302.500 €rang 11 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)366.000 €–249.900 €rang 10 van 299

Mobiliteit

IndicatorHoveAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,271,061,25rang 241 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)16,8%26,8%17,6%rang 328 van 564

Samenleving

IndicatorHoveAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)4,5%13,7%6,4%rang 411 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,6%9,8%7,0%rang 498 van 551

Bevolkingsevolutie van Hove

8.0668.2088.3518.4932016: 8.1412017: 8.1522018: 8.1152019: 8.1252020: 8.2772021: 8.2872022: 8.3112023: 8.4442024: 8.4062025: 8.3662026: 8.400201620182020202220242026

Hove telde 8.141 inwoners in 2016 en 8.400 in 2026.

JaarBevolking
20218.287
20228.311
20238.444
20248.406
20258.366
20268.400

Hove op de kaart

Economische sectoren: Hove

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Hove

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.061kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
3,9°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 55 kWhfeb.mrt.: 94 kWhmrt.apr.: 122 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 124 kWhjul.aug.: 116 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 33 kWhdec.0 °Cjan.: 3,9 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,5 °Cjul.: 19,0 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,8 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,6 °Cdec.: 4,9 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Hove?

Hove telt 8.400 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 400 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Hove?

Hove beslaat 6,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.395 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Hove?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Hove van 8.141 naar 8.400 inwoners, oftewel +3,2%.

Waar ligt Hove?

Hove ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,149, lengtegraad 4,478.

Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Hove?

In Hove bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 88,3% (2024), rang 9 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.

Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Hove?

In Hove bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 32.447 € (2023), rang 6 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Hove?

In Hove produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.061 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Hove?

Het dichtst bij Hove liggen Boechout (2,1 km), Edegem (2,3 km), Lint (2,6 km), Kontich (2,7 km), Mortsel (2,8 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.