

Zwalm: bevolking en statistieken
Zwalm telt 8.374 inwoners (2026) op 33,9 km², oftewel 247 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 403 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,2% tussen 2016 en 2026.
- 8.374 inwoners
- 33,9 km²
- 247 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Zwalm op rang 47 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 2,3% in Zwalm, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”: hoger dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.745 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Horebeke, op 5,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Zottegem (28.343 inwoners), op 6,5 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.300 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Zwalm in cijfers
Alle indicatoren van Zwalm
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Zwalm | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,3% | 21,2% | 21,7% | rang 223 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,2% | 21,3% | 21,5% | rang 438 van 564 |
Wonen
| Indicator | Zwalm | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 33,9% | – | 34,6% | rang 291 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,9% | – | 15,3% | rang 211 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,1% | – | 79,9% | rang 114 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.765 | 769.888 | 5.783.434 | rang 409 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,21 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 205 van 564 |
Energie
| Indicator | Zwalm | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 73,6% | – | 76,7% | rang 347 van 564 |
Economie
| Indicator | Zwalm | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.056 | 171.424 | 1.170.010 | rang 341 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 126,1 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 96 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.711 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 69 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.377 € | – | 30.830 € | rang 53 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 325.000 € | – | 302.500 € | rang 219 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Zwalm | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,36 | 1,12 | 1,25 | rang 81 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,5% | 23,8% | 17,6% | rang 474 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Zwalm | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 2,3% | 9,2% | 6,4% | rang 557 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 3,8% | 7,7% | 7,0% | rang 540 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Zwalm
Zwalm telde 8.040 inwoners in 2016 en 8.374 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 8.224 |
| 2022 | 8.244 |
| 2023 | 8.320 |
| 2024 | 8.340 |
| 2025 | 8.348 |
| 2026 | 8.374 |
Zwalm op de kaart
Economische sectoren: Zwalm
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid17,5% ×1,3
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,4% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,7% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij7,1% ×1,7
- Administratieve en ondersteunende diensten7,1% ×1,1
- Overige diensten6,5% ×1,0
- Horeca5,6% ×1,0
- Verwerkende nijverheid5,2% ×1,1
Zon en temperaturen: Zwalm
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Zwalm?
Zwalm telt 8.374 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 403 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Zwalm?
Zwalm beslaat 33,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 247 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Zwalm?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Zwalm van 8.040 naar 8.374 inwoners, oftewel +4,2%.
Waar ligt Zwalm?
Zwalm ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oudenaarde (arrondissement). Breedtegraad 50,877, lengtegraad 3,726.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Zwalm?
In Zwalm bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 2,3% (2026), rang 557 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Zwalm?
In Zwalm bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 33.377 € (2023), rang 53 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Zwalm?
In Zwalm produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Zwalm?
Het dichtst bij Zwalm liggen Horebeke (5,7 km), Zottegem (6,5 km), Gavere (7,3 km), Brakel (9,2 km), Oudenaarde (9,3 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.