

Lierde: bevolking en statistieken
Lierde telt 6.880 inwoners (2026) op 26,3 km², oftewel 261 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 445 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,0% tussen 2016 en 2026.
- 6.880 inwoners
- 26,3 km²
- 261 inw./km²
- 34 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Lierde op rang 51 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 2,6% in Lierde, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 98% van de gemeenten.
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.686 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Geraardsbergen (35.338 inwoners), op 5,7 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.308 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lierde in cijfers
Alle indicatoren van Lierde
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lierde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,7% | 21,2% | 21,7% | rang 121 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,9% | 21,3% | 21,5% | rang 363 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lierde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 32,5% | – | 34,6% | rang 303 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 13,0% | – | 15,3% | rang 369 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,8% | – | 79,9% | rang 38 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 3.179 | 769.888 | 5.783.434 | rang 443 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,91 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 419 van 564 |
Energie
| Indicator | Lierde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 74,7% | – | 76,7% | rang 320 van 564 |
Economie
| Indicator | Lierde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 746 | 171.424 | 1.170.010 | rang 432 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 108,4 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 228 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.170 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 152 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.518 € | – | 30.830 € | rang 108 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 330.000 € | – | 302.500 € | rang 206 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Lierde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,34 | 1,12 | 1,25 | rang 112 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,2% | 23,8% | 17,6% | rang 432 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lierde | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 2,6% | 9,2% | 6,4% | rang 551 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,5% | 7,7% | 7,0% | rang 508 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lierde
Lierde telde 6.550 inwoners in 2016 en 6.880 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 6.626 |
| 2022 | 6.689 |
| 2023 | 6.805 |
| 2024 | 6.874 |
| 2025 | 6.858 |
| 2026 | 6.880 |
Lierde op de kaart
Economische sectoren: Lierde
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,2% ×1,5
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,1% ×0,7
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,2% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij8,7% ×2,1
- Overige diensten8,0% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten7,4% ×1,1
- Informatie en communicatie5,4% ×1,0
- Verwerkende nijverheid4,8% ×1,0
Zon en temperaturen: Lierde
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lierde?
Lierde telt 6.880 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 445 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lierde?
Lierde beslaat 26,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 261 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lierde?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lierde van 6.550 naar 6.880 inwoners, oftewel +5,0%.
Waar ligt Lierde?
Lierde ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Oudenaarde (arrondissement). Breedtegraad 50,817, lengtegraad 3,850.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Lierde?
In Lierde bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 2,6% (2026), rang 551 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Lierde?
In Lierde bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 85,8% (2024), rang 38 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lierde?
In Lierde produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lierde?
Het dichtst bij Lierde liggen Geraardsbergen (5,7 km), Zottegem (6,0 km), Brakel (6,5 km), Herzele (7,8 km), Zwalm (11 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.