

Herzele: bevolking en statistieken
Herzele telt 19.291 inwoners (2026) op 47,9 km², oftewel 403 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 184 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +9,9% tussen 2016 en 2026.
- 19.291 inwoners
- 47,9 km²
- 403 inw./km²
- 66 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Herzele op rang 32 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,3% in Herzele, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 95% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.709 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Sint-Lievens-Houtem, op 3,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Ninove (40.879 inwoners), op 11 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.300 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Herzele in cijfers
Alle indicatoren van Herzele
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Herzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,3% | 21,2% | 21,7% | rang 316 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,9% | 21,3% | 21,5% | rang 363 van 564 |
Wonen
| Indicator | Herzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 26,3% | – | 34,6% | rang 355 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,7% | – | 15,3% | rang 181 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 84,4% | – | 79,9% | rang 72 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.796 | 769.888 | 5.783.434 | rang 188 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,65 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 105 van 564 |
Energie
| Indicator | Herzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 77,2% | – | 76,7% | rang 270 van 564 |
Economie
| Indicator | Herzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.851 | 171.424 | 1.170.010 | rang 195 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 96,0 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 348 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.394 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 137 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.555 € | – | 30.830 € | rang 101 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 306.000 € | – | 302.500 € | rang 269 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 239.669 € | – | 249.900 € | rang 178 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Herzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,24 | 1,12 | 1,25 | rang 291 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,7% | 23,8% | 17,6% | rang 273 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Herzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,9% | 9,2% | 6,4% | rang 462 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,3% | 7,7% | 7,0% | rang 521 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Herzele
Herzele telde 17.550 inwoners in 2016 en 19.291 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.414 |
| 2022 | 18.489 |
| 2023 | 18.715 |
| 2024 | 18.928 |
| 2025 | 19.179 |
| 2026 | 19.291 |
Herzele op de kaart
Economische sectoren: Herzele
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid18,6% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,5% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,7% ×1,0
- Overige diensten8,0% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten7,1% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij6,1% ×1,4
- Informatie en communicatie5,7% ×1,0
- Verwerkende nijverheid5,6% ×1,2
Zon en temperaturen: Herzele
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Herzele?
Herzele telt 19.291 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 184 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Herzele?
Herzele beslaat 47,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 403 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Herzele?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Herzele van 17.550 naar 19.291 inwoners, oftewel +9,9%.
Waar ligt Herzele?
Herzele ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Aalst (arrondissement). Breedtegraad 50,883, lengtegraad 3,883.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Herzele?
In Herzele bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,3% (2023), rang 521 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Herzele?
In Herzele bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 84,4% (2024), rang 72 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Herzele?
In Herzele produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Herzele?
Het dichtst bij Herzele liggen Sint-Lievens-Houtem (3,9 km), Zottegem (5,0 km), Lierde (7,8 km), Erpe-Mere (8,1 km), Haaltert (8,4 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.