Gemeente · Aalst · Oost-VlaanderenWapen van HaaltertVlag van Haaltert

Haaltert: bevolking en statistieken

Haaltert telt 19.667 inwoners (2026) op 30,5 km², oftewel 644 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 181 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,6% tussen 2016 en 2026.

  • 19.667 inwoners
  • 30,5 km²
  • 644 inw./km²
  • 48 m
Locatiekaart: Haaltert

Het belangrijkste

Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Haaltert op rang 30 qua bevolking.

Administratief armoederisico: 4,5% in Haaltert, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,6% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.

Wist u dat?

Haaltert in cijfers

Bevolking
19.667
rang 181 van 565 +8,6%
Bevolkingsdichtheid
644inw./km²
rang 141 van 564
Oppervlakte
30,5km²
rang 394 van 565
Hoogte
48m
rang 299 van 565
Administratief armoederisico
4,5%
rang 508 van 551
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand
85,5%
rang 46 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)
32.195€
rang 140 van 551
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
70,6%
rang 408 van 564

Alle indicatoren van Haaltert

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorHaaltertOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,3%21,2%21,7%rang 223 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,4%21,3%21,5%rang 291 van 564

Wonen

IndicatorHaaltertOost-VlaanderenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)24,5%–34,6%rang 380 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)15,4%–15,3%rang 276 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)85,5%–79,9%rang 46 van 564
Aantal woningen (2024)8.923769.8885.783.434rang 182 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,56 ‰5,37 ‰4,39 ‰rang 269 van 564

Energie

IndicatorHaaltertOost-VlaanderenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)70,6%–76,7%rang 408 van 564

Economie

IndicatorHaaltertOost-VlaanderenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.872171.4241.170.010rang 188 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)95,2 ‰106,4 ‰102,2 ‰rang 354 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)26.231 €25.350 €24.247 €rang 148 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.195 €–30.830 €rang 140 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)309.000 €–302.500 €rang 266 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)249.900 €–249.900 €rang 150 van 299

Mobiliteit

IndicatorHaaltertOost-VlaanderenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,241,121,25rang 291 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)17,9%23,8%17,6%rang 268 van 564

Samenleving

IndicatorHaaltertOost-VlaanderenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)4,8%9,2%6,4%rang 391 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,5%7,7%7,0%rang 508 van 551

Bevolkingsevolutie van Haaltert

17.88418.55619.22819.9002016: 18.1172017: 18.2622018: 18.4432019: 18.6332020: 18.5822021: 18.8922022: 18.9602023: 19.2812024: 19.4022025: 19.5172026: 19.667201620182020202220242026

Haaltert telde 18.117 inwoners in 2016 en 19.667 in 2026.

JaarBevolking
202118.892
202218.960
202319.281
202419.402
202519.517
202619.667

Haaltert op de kaart

Economische sectoren: Haaltert

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Haaltert

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.067kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
3,9°C
januari
Productiefste maand
128kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 96 kWhmrt.apr.: 122 kWhapr.mei: 128 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 103 kWhsep.okt.: 75 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 34 kWhdec.0 °Cjan.: 3,9 °Cfeb.: 4,3 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,2 °Cjul.: 18,8 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,3 °Cnov.: 7,6 °Cdec.: 4,9 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Haaltert?

Haaltert telt 19.667 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 181 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Haaltert?

Haaltert beslaat 30,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 644 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Haaltert?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Haaltert van 18.117 naar 19.667 inwoners, oftewel +8,6%.

Waar ligt Haaltert?

Haaltert ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Aalst (arrondissement). Breedtegraad 50,900, lengtegraad 4,000.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Haaltert?

In Haaltert bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,5% (2023), rang 508 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Haaltert?

In Haaltert bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 85,5% (2024), rang 46 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Haaltert?

In Haaltert produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Haaltert?

Het dichtst bij Haaltert liggen Erpe-Mere (4,4 km), Aalst (5,1 km), Denderleeuw (6,1 km), Liedekerke (6,9 km), Lede (7,5 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.