

Denderleeuw: bevolking en statistieken
Denderleeuw telt 21.402 inwoners (2026) op 13,9 km², oftewel 1.544 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 157 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,7% tussen 2016 en 2026.
- 21.402 inwoners
- 13,9 km²
- 1.544 inw./km²
- 13 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Denderleeuw op rang 25 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 24,8% in Denderleeuw, tegenover gemiddeld 21,3% in Oost-Vlaanderen en 21,8% voor het hele land.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 61,8 ‰ in Denderleeuw, tegenover gemiddeld 106,4 ‰ in Oost-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 20,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: lager dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.941 voetbalvelden.
- 4,0 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Liedekerke, op 1,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Aalst (93.094 inwoners), op 6,9 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.308 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Denderleeuw in cijfers
Alle indicatoren van Denderleeuw
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 18,4% | 21,2% | 21,7% | rang 494 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 24,8% | 21,3% | 21,5% | rang 35 van 564 |
Wonen
| Indicator | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 24,9% | – | 34,6% | rang 376 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 13,4% | – | 15,3% | rang 357 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,9% | – | 79,9% | rang 84 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.142 | 769.888 | 5.783.434 | rang 177 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,68 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 440 van 564 |
Energie
| Indicator | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 70,9% | – | 76,7% | rang 405 van 564 |
Economie
| Indicator | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.322 | 171.424 | 1.170.010 | rang 284 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 61,8 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 522 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.691 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 320 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.495 € | – | 30.830 € | rang 309 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 300.000 € | – | 302.500 € | rang 283 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 239.250 € | – | 249.900 € | rang 179 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,11 | 1,12 | 1,25 | rang 457 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 22,3% | 23,8% | 17,6% | rang 129 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 10,7% | 9,2% | 6,4% | rang 131 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,9% | 7,7% | 7,0% | rang 284 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Denderleeuw
Denderleeuw telde 19.688 inwoners in 2016 en 21.402 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 20.730 |
| 2022 | 20.772 |
| 2023 | 20.973 |
| 2024 | 21.056 |
| 2025 | 21.257 |
| 2026 | 21.402 |
Denderleeuw op de kaart
Economische sectoren: Denderleeuw
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid20,5% ×1,5
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,7% ×1,0
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,0% ×0,7
- Overige diensten7,8% ×1,2
- Informatie en communicatie6,0% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten5,6% ×0,9
- Vervoer en opslag5,1% ×2,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,1% ×1,1
Zon en temperaturen: Denderleeuw
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Denderleeuw?
Denderleeuw telt 21.402 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 157 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Denderleeuw?
Denderleeuw beslaat 13,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.544 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Denderleeuw?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Denderleeuw van 19.688 naar 21.402 inwoners, oftewel +8,7%.
Waar ligt Denderleeuw?
Denderleeuw ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Aalst (arrondissement). Breedtegraad 50,883, lengtegraad 4,083.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Denderleeuw?
In Denderleeuw bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 24,8% (2026), rang 35 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Denderleeuw?
In Denderleeuw bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 61,8 ‰ (2024), rang 522 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Denderleeuw?
In Denderleeuw produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Denderleeuw?
Het dichtst bij Denderleeuw liggen Liedekerke (1,9 km), Affligem (3,3 km), Roosdaal (4,4 km), Haaltert (6,1 km), Aalst (6,9 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Original: GifTagger Vector: McSush, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.