Gemeente · Halle-Vilvoorde · Vlaams-BrabantWapen van TernatVlag van Ternat

Ternat: bevolking en statistieken

Ternat telt 16.742 inwoners (2026) op 24,7 km², oftewel 678 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 221 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +9,5% tussen 2016 en 2026.

  • 16.742 inwoners
  • 24,7 km²
  • 678 inw./km²
  • 32 m
Locatiekaart: Ternat

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Ternat op rang 27 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 18,6% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.077 kWh per jaar.

Wist u dat?

Ternat in cijfers

Bevolking
16.742
rang 221 van 565 +9,5%
Bevolkingsdichtheid
678inw./km²
rang 132 van 564
Oppervlakte
24,7km²
rang 443 van 565
Hoogte
32m
rang 357 van 565
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand
86,0%
rang 30 van 564
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
88,4%
rang 67 van 564
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners
126,5‰
rang 90 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
23,2%
rang 98 van 564

Alle indicatoren van Ternat

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorTernatVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,6%20,8%21,7%rang 286 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)23,2%22,6%21,5%rang 98 van 564

Wonen

IndicatorTernatVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)22,3%–34,6%rang 419 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)15,9%–15,3%rang 247 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)86,0%–79,9%rang 30 van 564
Aantal woningen (2024)7.048542.5045.783.434rang 240 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)4,40 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 281 van 564

Energie

IndicatorTernatVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)88,4%–76,7%rang 67 van 564

Economie

IndicatorTernatVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)2.118130.8331.170.010rang 158 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)126,5 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 90 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)26.890 €26.927 €24.247 €rang 105 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.648 €–30.830 €rang 95 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)395.000 €–302.500 €rang 104 van 554

Mobiliteit

IndicatorTernatVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,261,201,25rang 258 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,0%21,3%17,6%rang 260 van 564

Samenleving

IndicatorTernatVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)8,5%11,9%6,4%rang 190 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,8%6,8%7,0%rang 377 van 551

Bevolkingsevolutie van Ternat

15.06815.69916.32916.9602016: 15.2862017: 15.4282018: 15.4812019: 15.7462020: 16.0122021: 16.1442022: 16.2832023: 16.4882024: 16.5782025: 16.6912026: 16.742201620182020202220242026

Ternat telde 15.286 inwoners in 2016 en 16.742 in 2026.

JaarBevolking
202116.144
202216.283
202316.488
202416.578
202516.691
202616.742

Ternat op de kaart

Economische sectoren: Ternat

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Ternat

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.077kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,8°C
juli
Koudste maand
3,8°C
januari
Productiefste maand
130kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 56 kWhfeb.mrt.: 96 kWhmrt.apr.: 123 kWhapr.mei: 130 kWhmeijun.: 127 kWhjun.jul.: 126 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 104 kWhsep.okt.: 76 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 34 kWhdec.0 °Cjan.: 3,8 °Cfeb.: 4,2 °Cmrt.: 6,6 °Capr.: 10,1 °Cmei: 13,7 °Cjun.: 17,1 °Cjul.: 18,8 °Caug.: 18,1 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Ternat?

Ternat telt 16.742 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 221 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Ternat?

Ternat beslaat 24,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 678 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Ternat?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Ternat van 15.286 naar 16.742 inwoners, oftewel +9,5%.

Waar ligt Ternat?

Ternat ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,867, lengtegraad 4,183.

Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Ternat?

In Ternat bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 86,0% (2024), rang 30 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.

Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Ternat?

In Ternat bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 88,4% (2024), rang 67 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Ternat?

In Ternat produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.077 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Ternat?

Het dichtst bij Ternat liggen Asse (3,9 km), Affligem (6,2 km), Dilbeek (6,2 km), Liedekerke (7,0 km), Denderleeuw (7,3 km).

Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.