Gemeente · Halle-Vilvoorde · Vlaams-BrabantWapen van LennikVlag van Lennik

Lennik: bevolking en statistieken

Lennik telt 9.400 inwoners (2026) op 31,1 km², oftewel 302 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 379 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,1% tussen 2016 en 2026.

  • 9.400 inwoners
  • 31,1 km²
  • 302 inw./km²
  • 45 m
Locatiekaart: Lennik

Het belangrijkste

Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Lennik op rang 51 qua bevolking.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 8,77 ‰ in Lennik, tegenover gemiddeld 4,02 ‰ in Vlaams-Brabant en 4,28 ‰ voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 23,5% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.083 kWh per jaar.

Wist u dat?

Lennik in cijfers

Bevolking
9.400
rang 379 van 565 +4,1%
Bevolkingsdichtheid
302inw./km²
rang 294 van 564
Oppervlakte
31,1km²
rang 389 van 565
Hoogte
45m
rang 308 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
8,77‰
rang 31 van 564
Mediane verkoopprijs van huizen
460.000€
rang 42 van 554
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder
24,6%
rang 74 van 564
Wagens per huishouden
1,36
rang 81 van 564

Alle indicatoren van Lennik

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorLennikVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,6%20,8%21,7%rang 74 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,2%22,6%21,5%rang 313 van 564

Wonen

IndicatorLennikVlaams-BrabantLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)25,6%–34,6%rang 366 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)12,7%–15,3%rang 378 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)79,7%–79,9%rang 292 van 564
Aantal woningen (2024)4.192542.5045.783.434rang 384 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)8,77 ‰4,02 ‰4,39 ‰rang 31 van 564

Energie

IndicatorLennikVlaams-BrabantLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)85,9%–76,7%rang 106 van 564

Economie

IndicatorLennikVlaams-BrabantLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.160130.8331.170.010rang 320 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)123,4 ‰108,1 ‰102,2 ‰rang 106 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)28.261 €26.927 €24.247 €rang 56 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)33.172 €–30.830 €rang 64 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)460.000 €–302.500 €rang 42 van 554

Mobiliteit

IndicatorLennikVlaams-BrabantLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,361,201,25rang 81 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)15,3%21,3%17,6%rang 424 van 564

Samenleving

IndicatorLennikVlaams-BrabantLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)6,4%11,9%6,4%rang 281 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,4%6,8%7,0%rang 411 van 551

Bevolkingsevolutie van Lennik

8.9559.1539.3529.5502016: 9.0332017: 9.0332018: 9.0242019: 9.0742020: 9.0962021: 9.1902022: 9.3122023: 9.4312024: 9.4712025: 9.4812026: 9.400201620182020202220242026

Lennik telde 9.033 inwoners in 2016 en 9.400 in 2026.

JaarBevolking
20219.190
20229.312
20239.431
20249.471
20259.481
20269.400

Lennik op de kaart

Economische sectoren: Lennik

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Lennik

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.083kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
18,6°C
juli
Koudste maand
3,6°C
januari
Productiefste maand
130kWh
mei

jan.: 40 kWhjan.feb.: 57 kWhfeb.mrt.: 96 kWhmrt.apr.: 124 kWhapr.mei: 130 kWhmeijun.: 128 kWhjun.jul.: 127 kWhjul.aug.: 117 kWhaug.sep.: 105 kWhsep.okt.: 77 kWhokt.nov.: 47 kWhnov.dec.: 35 kWhdec.0 °Cjan.: 3,6 °Cfeb.: 4,1 °Cmrt.: 6,5 °Capr.: 9,9 °Cmei: 13,5 °Cjun.: 17,0 °Cjul.: 18,6 °Caug.: 18,0 °Csep.: 15,5 °Cokt.: 12,0 °Cnov.: 7,3 °Cdec.: 4,6 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Lennik?

Lennik telt 9.400 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 379 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Lennik?

Lennik beslaat 31,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 302 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Lennik?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lennik van 9.033 naar 9.400 inwoners, oftewel +4,1%.

Waar ligt Lennik?

Lennik ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,800, lengtegraad 4,150.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Lennik?

In Lennik bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 8,77 ‰ (2021-2025), rang 31 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.

Mediane verkoopprijs van huizen: wat is de waarde in Lennik?

In Lennik bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van huizen” 460.000 € (2025), rang 42 van de 554 gemeenten; de mediaan van het land is 302.500 €.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lennik?

In Lennik produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.083 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Lennik?

Het dichtst bij Lennik liggen Pepingen (5,6 km), Roosdaal (7,2 km), Sint-Pieters-Leeuw (7,3 km), Ternat (7,8 km), Liedekerke (8,8 km).

Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.