

Halle: bevolking en statistieken
Halle telt 43.131 inwoners (2026) op 45,0 km², oftewel 959 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 45 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +12,6% tussen 2016 en 2026.
- 43.131 inwoners
- 45,0 km²
- 959 inw./km²
- 33 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Halle op rang 4 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.065 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aantal woningen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.300 voetbalvelden.
- 2,5 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Tubeke, op 5,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Ukkel (87.548 inwoners), op 10 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.260 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Halle in cijfers
Alle indicatoren van Halle
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Halle | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 19,8% | 20,8% | 21,7% | rang 427 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 23,2% | 22,6% | 21,5% | rang 98 van 564 |
Wonen
| Indicator | Halle | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 41,1% | – | 34,6% | rang 198 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 10,2% | – | 15,3% | rang 460 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,5% | – | 79,9% | rang 186 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 18.957 | 542.504 | 5.783.434 | rang 56 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,67 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 441 van 564 |
Energie
| Indicator | Halle | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 81,6% | – | 76,7% | rang 187 van 564 |
Economie
| Indicator | Halle | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.471 | 130.833 | 1.170.010 | rang 72 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 80,5 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 452 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.504 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 265 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.713 € | – | 30.830 € | rang 288 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 333.000 € | – | 302.500 € | rang 202 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 269.500 € | – | 249.900 € | rang 101 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Halle | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,07 | 1,20 | 1,25 | rang 481 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 24,6% | 21,3% | 17,6% | rang 89 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Halle | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 10,4% | 11,9% | 6,4% | rang 138 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,0% | 6,8% | 7,0% | rang 272 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Halle
Halle telde 38.289 inwoners in 2016 en 43.131 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 40.656 |
| 2022 | 41.284 |
| 2023 | 42.047 |
| 2024 | 42.595 |
| 2025 | 42.884 |
| 2026 | 43.131 |
Halle op de kaart
Economische sectoren: Halle
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten18,4% ×0,9
- Bouwnijverheid17,6% ×1,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,0% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten7,1% ×1,1
- Overige diensten6,5% ×1,0
- Informatie en communicatie5,5% ×1,0
- Horeca5,0% ×0,9
- Kunst, amusement en recreatie4,3% ×1,1
Zon en temperaturen: Halle
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Halle?
Halle telt 43.131 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 45 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Halle?
Halle beslaat 45,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 959 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Halle?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Halle van 38.289 naar 43.131 inwoners, oftewel +12,6%.
Waar ligt Halle?
Halle ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,736, lengtegraad 4,237.
Aantal woningen: wat is de waarde in Halle?
In Halle bedraagt de indicator “Aantal woningen” 18.957 (2024), rang 56 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Halle?
In Halle bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 3.471 (2024), rang 72 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Halle?
In Halle produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.065 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Halle?
Het dichtst bij Halle liggen Tubeke (5,3 km), Sint-Pieters-Leeuw (5,3 km), Beersel (5,9 km), Kasteelbrakel (6,2 km), Pepingen (6,3 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Nethunter, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.