Gemeente · Mechelen · AntwerpenWapen van Heist-op-den-BergVlag van Heist-op-den-Berg

Heist-op-den-Berg: bevolking en statistieken

Heist-op-den-Berg telt 44.991 inwoners (2026) op 86,7 km², oftewel 519 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 42 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,8% tussen 2016 en 2026.

  • 44.991 inwoners
  • 86,7 km²
  • 519 inw./km²
  • 36 m
Locatiekaart: Heist-op-den-Berg

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Heist-op-den-Berg op rang 4 qua bevolking.

Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 17,1% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.057 kWh per jaar.

Wist u dat?

Heist-op-den-Berg in cijfers

Bevolking
44.991
rang 42 van 565 +6,8%
Bevolkingsdichtheid
519inw./km²
rang 178 van 564
Oppervlakte
86,7km²
rang 98 van 565
Hoogte
36m
rang 338 van 565
Btw-plichtige ondernemingen
5.058
rang 35 van 565
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
90,4%
rang 39 van 564
Aantal woningen
21.048
rang 45 van 565
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar
19,5%
rang 489 van 564

Alle indicatoren van Heist-op-den-Berg

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorHeist-op-den-BergAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)24,4%21,0%21,7%rang 87 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)19,5%22,1%21,5%rang 489 van 564

Wonen

IndicatorHeist-op-den-BergAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)16,1%–34,6%rang 498 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)20,7%–15,3%rang 75 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)82,6%–79,9%rang 139 van 564
Aantal woningen (2024)21.048912.0625.783.434rang 45 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)5,76 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 152 van 564

Energie

IndicatorHeist-op-den-BergAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)90,4%–76,7%rang 39 van 564

Economie

IndicatorHeist-op-den-BergAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)5.058202.1931.170.010rang 35 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)112,4 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 187 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)25.458 €24.329 €24.247 €rang 205 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.259 €–30.830 €rang 238 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)350.000 €–302.500 €rang 162 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)295.000 €–249.900 €rang 47 van 299

Mobiliteit

IndicatorHeist-op-den-BergAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,261,061,25rang 258 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)17,4%26,8%17,6%rang 296 van 564

Samenleving

IndicatorHeist-op-den-BergAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)4,6%13,7%6,4%rang 403 van 564
Administratief armoederisico (2023)5,9%9,8%7,0%rang 367 van 551

Bevolkingsevolutie van Heist-op-den-Berg

41.67842.92644.17545.4232016: 42.1102017: 42.4162018: 42.4782019: 42.6812020: 42.9502021: 43.0962022: 43.5942023: 44.2262024: 44.5052025: 44.7232026: 44.991201620182020202220242026

Heist-op-den-Berg telde 42.110 inwoners in 2016 en 44.991 in 2026.

JaarBevolking
202143.096
202243.594
202344.226
202444.505
202544.723
202644.991

Heist-op-den-Berg op de kaart

Economische sectoren: Heist-op-den-Berg

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Heist-op-den-Berg

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.057kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,1°C
juli
Koudste maand
3,8°C
januari
Productiefste maand
127kWh
mei

jan.: 39 kWhjan.feb.: 55 kWhfeb.mrt.: 95 kWhmrt.apr.: 120 kWhapr.mei: 127 kWhmeijun.: 126 kWhjun.jul.: 125 kWhjul.aug.: 115 kWhaug.sep.: 102 kWhsep.okt.: 74 kWhokt.nov.: 46 kWhnov.dec.: 33 kWhdec.0 °Cjan.: 3,8 °Cfeb.: 4,2 °Cmrt.: 6,7 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,5 °Cjul.: 19,1 °Caug.: 18,3 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,2 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,8 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Heist-op-den-Berg?

Heist-op-den-Berg telt 44.991 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 42 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Heist-op-den-Berg?

Heist-op-den-Berg beslaat 86,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 519 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Heist-op-den-Berg?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Heist-op-den-Berg van 42.110 naar 44.991 inwoners, oftewel +6,8%.

Waar ligt Heist-op-den-Berg?

Heist-op-den-Berg ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Mechelen (arrondissement). Breedtegraad 51,076, lengtegraad 4,729.

Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Heist-op-den-Berg?

In Heist-op-den-Berg bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 5.058 (2024), rang 35 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.

Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning: wat is de waarde in Heist-op-den-Berg?

In Heist-op-den-Berg bedraagt de indicator “Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning” 90,4% (2024), rang 39 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 76,7%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Heist-op-den-Berg?

In Heist-op-den-Berg produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.057 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Heist-op-den-Berg?

Het dichtst bij Heist-op-den-Berg liggen Hulshout (4,2 km), Berlaar (6,8 km), Herenthout (7,3 km), Putte (7,3 km), Begijnendijk (7,5 km).

Wapen: CC0, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.