

Putte: bevolking en statistieken
Putte telt 19.203 inwoners (2026) op 35,2 km², oftewel 546 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 188 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +11,5% tussen 2016 en 2026.
- 19.203 inwoners
- 35,2 km²
- 546 inw./km²
- 24 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Putte op rang 32 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 19,6% in Putte, tegenover gemiddeld 22,1% in Antwerpen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Mediane verkoopprijs van appartementen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.924 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Keerbergen, op 5,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Heist-op-den-Berg (44.991 inwoners), op 7,3 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.240 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Putte in cijfers
Alle indicatoren van Putte
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Putte | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,1% | 21,0% | 21,7% | rang 101 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 19,6% | 22,1% | 21,5% | rang 480 van 564 |
Wonen
| Indicator | Putte | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 17,4% | – | 34,6% | rang 483 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,2% | – | 15,3% | rang 117 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,9% | – | 79,9% | rang 170 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.737 | 912.062 | 5.783.434 | rang 191 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,41 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 120 van 564 |
Energie
| Indicator | Putte | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 79,8% | – | 76,7% | rang 220 van 564 |
Economie
| Indicator | Putte | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.105 | 202.193 | 1.170.010 | rang 159 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 109,6 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 217 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.379 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 138 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.309 € | – | 30.830 € | rang 131 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 380.000 € | – | 302.500 € | rang 117 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 310.000 € | – | 249.900 € | rang 30 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Putte | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,30 | 1,06 | 1,25 | rang 184 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,9% | 26,8% | 17,6% | rang 379 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Putte | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,6% | 13,7% | 6,4% | rang 403 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,0% | 9,8% | 7,0% | rang 450 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Putte
Putte telde 17.227 inwoners in 2016 en 19.203 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.109 |
| 2022 | 18.392 |
| 2023 | 18.631 |
| 2024 | 18.914 |
| 2025 | 19.091 |
| 2026 | 19.203 |
Putte op de kaart
Economische sectoren: Putte
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten18,5% ×0,9
- Bouwnijverheid16,3% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,9% ×1,0
- Overige diensten7,4% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten7,2% ×1,1
- Informatie en communicatie5,3% ×1,0
- Verwerkende nijverheid4,8% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij4,5% ×1,1
Zon en temperaturen: Putte
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Putte?
Putte telt 19.203 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 188 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Putte?
Putte beslaat 35,2 km², met een bevolkingsdichtheid van 546 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Putte?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Putte van 17.227 naar 19.203 inwoners, oftewel +11,5%.
Waar ligt Putte?
Putte ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Mechelen (arrondissement). Breedtegraad 51,054, lengtegraad 4,629.
Mediane verkoopprijs van appartementen: wat is de waarde in Putte?
In Putte bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen” 310.000 € (2025), rang 30 van de 299 gemeenten; de mediaan van het land is 249.900 €.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Putte?
In Putte bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 19,6% (2026), rang 480 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Putte?
In Putte produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.060 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Putte?
Het dichtst bij Putte liggen Keerbergen (5,7 km), Bonheiden (6,5 km), Sint-Katelijne-Waver (6,9 km), Berlaar (7,3 km), Heist-op-den-Berg (7,3 km).
Wapen: Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Tom Lemmens, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.