

Haacht: bevolking en statistieken
Haacht telt 15.811 inwoners (2026) op 30,7 km², oftewel 514 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 231 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +10,6% tussen 2016 en 2026.
- 15.811 inwoners
- 30,7 km²
- 514 inw./km²
- 13 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Haacht op rang 29 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,1% in Haacht, tegenover gemiddeld 6,8% in Vlaams-Brabant en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 22,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 97% van de gemeenten.
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- “Netto belastbaar inkomen per inwoner”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.305 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Keerbergen, op 3,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Leuven (105.357 inwoners), op 12 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.272 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Haacht in cijfers
Alle indicatoren van Haacht
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Haacht | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 24,1% | 20,8% | 21,7% | rang 101 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,2% | 22,6% | 21,5% | rang 313 van 564 |
Wonen
| Indicator | Haacht | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 20,7% | – | 34,6% | rang 441 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,9% | – | 15,3% | rang 92 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,7% | – | 79,9% | rang 43 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.872 | 542.504 | 5.783.434 | rang 251 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,90 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 233 van 564 |
Energie
| Indicator | Haacht | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 86,6% | – | 76,7% | rang 95 van 564 |
Economie
| Indicator | Haacht | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.627 | 130.833 | 1.170.010 | rang 229 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 102,9 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 279 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 28.937 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 38 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.698 € | – | 30.830 € | rang 46 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 400.000 € | – | 302.500 € | rang 95 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Haacht | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,33 | 1,20 | 1,25 | rang 131 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 14,6% | 21,3% | 17,6% | rang 466 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Haacht | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 3,9% | 11,9% | 6,4% | rang 462 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,1% | 6,8% | 7,0% | rang 534 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Haacht
Haacht telde 14.296 inwoners in 2016 en 15.811 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.080 |
| 2022 | 15.264 |
| 2023 | 15.425 |
| 2024 | 15.516 |
| 2025 | 15.671 |
| 2026 | 15.811 |
Haacht op de kaart
Economische sectoren: Haacht
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten22,7% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,4% ×0,8
- Bouwnijverheid11,6% ×0,8
- Administratieve en ondersteunende diensten9,0% ×1,4
- Informatie en communicatie6,8% ×1,2
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening6,6% ×1,4
- Overige diensten5,8% ×0,9
- Horeca4,4% ×0,8
Zon en temperaturen: Haacht
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Haacht?
Haacht telt 15.811 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 231 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Haacht?
Haacht beslaat 30,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 514 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Haacht?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Haacht van 14.296 naar 15.811 inwoners, oftewel +10,6%.
Waar ligt Haacht?
Haacht ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Leuven (arrondissement). Breedtegraad 50,977, lengtegraad 4,637.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Haacht?
In Haacht bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,1% (2023), rang 534 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Haacht?
In Haacht bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 85,7% (2024), rang 43 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Haacht?
In Haacht produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Haacht?
Het dichtst bij Haacht liggen Keerbergen (3,0 km), Tremelo (5,0 km), Boortmeerbeek (5,0 km), Rotselaar (5,9 km), Kampenhout (7,3 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.