

Rumst: bevolking en statistieken
Rumst telt 15.569 inwoners (2026) op 20,1 km², oftewel 773 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 233 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +2,8% tussen 2016 en 2026.
- 15.569 inwoners
- 20,1 km²
- 773 inw./km²
- 5 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Rumst op rang 41 qua bevolking.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: 27.593 € in Rumst, tegenover gemiddeld 24.329 € in Antwerpen en 23.352 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 23,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.822 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Boom, op 4,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Willebroek (28.923 inwoners), op 4,9 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.236 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Rumst in cijfers
Alle indicatoren van Rumst
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Rumst | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,4% | 21,0% | 21,7% | rang 212 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,6% | 22,1% | 21,5% | rang 271 van 564 |
Wonen
| Indicator | Rumst | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 26,4% | – | 34,6% | rang 354 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 9,1% | – | 15,3% | rang 479 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,9% | – | 79,9% | rang 278 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.626 | 912.062 | 5.783.434 | rang 262 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,82 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 336 van 564 |
Energie
| Indicator | Rumst | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 77,3% | – | 76,7% | rang 269 van 564 |
Economie
| Indicator | Rumst | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.744 | 202.193 | 1.170.010 | rang 208 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 112,0 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 191 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.593 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 77 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.841 € | – | 30.830 € | rang 85 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 350.000 € | – | 302.500 € | rang 162 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 283.750 € | – | 249.900 € | rang 70 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Rumst | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,31 | 1,06 | 1,25 | rang 167 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,8% | 26,8% | 17,6% | rang 386 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Rumst | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,9% | 13,7% | 6,4% | rang 376 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,9% | 9,8% | 7,0% | rang 463 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Rumst
Rumst telde 15.140 inwoners in 2016 en 15.569 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.146 |
| 2022 | 15.254 |
| 2023 | 15.417 |
| 2024 | 15.536 |
| 2025 | 15.692 |
| 2026 | 15.569 |
Rumst op de kaart
Economische sectoren: Rumst
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten23,1% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen13,8% ×0,9
- Bouwnijverheid11,6% ×0,8
- Administratieve en ondersteunende diensten9,1% ×1,4
- Informatie en communicatie8,1% ×1,5
- Overige diensten6,7% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,8% ×1,0
- Verwerkende nijverheid4,5% ×0,9
Zon en temperaturen: Rumst
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Rumst?
Rumst telt 15.569 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 233 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Rumst?
Rumst beslaat 20,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 773 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Rumst?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Rumst van 15.140 naar 15.569 inwoners, oftewel +2,8%.
Waar ligt Rumst?
Rumst ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Antwerpen (arrondissement). Breedtegraad 51,077, lengtegraad 4,423.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Rumst?
In Rumst bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 27.593 € (2023), rang 77 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Rumst?
In Rumst bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 9,1% (2024), rang 479 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Rumst?
In Rumst produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.059 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Rumst?
Het dichtst bij Rumst liggen Boom (4,1 km), Willebroek (4,9 km), Duffel (6,2 km), Kontich (6,6 km), Mechelen (6,7 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.