Gemeente · Turnhout · AntwerpenWapen van RavelsVlag van Ravels

Ravels: bevolking en statistieken

Ravels telt 15.953 inwoners (2026) op 95,1 km², oftewel 168 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 230 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,3% tussen 2016 en 2026.

  • 15.953 inwoners
  • 95,1 km²
  • 168 inw./km²
  • 32 m
Locatiekaart: Ravels

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Ravels op rang 39 qua bevolking.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 13,06 ‰ in Ravels, tegenover gemiddeld 4,60 ‰ in Antwerpen en 4,28 ‰ voor het hele land.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 36,2% in Ravels, tegenover gemiddeld 13,7% in Antwerpen en 13,8% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen, goed voor 15,7% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.033 kWh per jaar.

Wist u dat?

Ravels in cijfers

Bevolking
15.953
rang 230 van 565 +8,3%
Bevolkingsdichtheid
168inw./km²
rang 423 van 564
Oppervlakte
95,1km²
rang 86 van 565
Hoogte
32m
rang 357 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners
13,06‰
rang 5 van 564
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit
36,2%
rang 13 van 564
Mediane verkoopprijs van huizen
402.500€
rang 94 van 554
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
83,4%
rang 155 van 564

Alle indicatoren van Ravels

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorRavelsAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)22,1%21,0%21,7%rang 235 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)21,0%22,1%21,5%rang 346 van 564

Wonen

IndicatorRavelsAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)12,9%–34,6%rang 519 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)20,9%–15,3%rang 66 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)77,9%–79,9%rang 373 van 564
Aantal woningen (2024)7.227912.0625.783.434rang 236 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)13,06 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 5 van 564

Energie

IndicatorRavelsAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)83,4%–76,7%rang 155 van 564

Economie

IndicatorRavelsAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.695202.1931.170.010rang 214 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)106,2 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 247 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)22.401 €24.329 €24.247 €rang 400 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)31.017 €–30.830 €rang 257 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)402.500 €–302.500 €rang 94 van 554
Mediane verkoopprijs van appartementen (2025)266.255 €–249.900 €rang 108 van 299

Mobiliteit

IndicatorRavelsAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,271,061,25rang 241 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)18,0%26,8%17,6%rang 260 van 564

Samenleving

IndicatorRavelsAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)36,2%13,7%6,4%rang 13 van 564
Administratief armoederisico (2023)7,8%9,8%7,0%rang 231 van 551

Bevolkingsevolutie van Ravels

14.55215.08015.60816.1362016: 14.7352017: 14.8102018: 14.8712019: 15.0092020: 15.0232021: 15.1042022: 15.2932023: 15.3382024: 15.5142025: 15.7122026: 15.953201620182020202220242026

Ravels telde 14.735 inwoners in 2016 en 15.953 in 2026.

JaarBevolking
202115.104
202215.293
202315.338
202415.514
202515.712
202615.953

Ravels op de kaart

Economische sectoren: Ravels

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Ravels

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.033kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 37 kWhjan.feb.: 53 kWhfeb.mrt.: 91 kWhmrt.apr.: 118 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 125 kWhjun.jul.: 122 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 100 kWhsep.okt.: 72 kWhokt.nov.: 44 kWhnov.dec.: 31 kWhdec.0 °Cjan.: 3,7 °Cfeb.: 4,1 °Cmrt.: 6,6 °Capr.: 10,2 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,5 °Cjul.: 19,0 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,6 °Cokt.: 12,1 °Cnov.: 7,4 °Cdec.: 4,7 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Ravels?

Ravels telt 15.953 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 230 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Ravels?

Ravels beslaat 95,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 168 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Ravels?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Ravels van 14.735 naar 15.953 inwoners, oftewel +8,3%.

Waar ligt Ravels?

Ravels ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,370, lengtegraad 4,994.

Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Ravels?

In Ravels bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 13,06 ‰ (2021-2025), rang 5 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.

Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Ravels?

In Ravels bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 36,2% (2026), rang 13 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Ravels?

In Ravels produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.033 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Ravels?

Het dichtst bij Ravels liggen Oud-Turnhout (5,9 km), Turnhout (7,3 km), Arendonk (8,5 km), Baarle-Hertog (8,7 km), Merksplas (9,2 km).

Wapen: Evil berry, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.