

Zulte: bevolking en statistieken
Zulte telt 16.260 inwoners (2026) op 32,8 km², oftewel 496 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 227 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,3% tussen 2016 en 2026.
- 16.260 inwoners
- 32,8 km²
- 496 inw./km²
- 13 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Zulte op rang 34 qua bevolking.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 7,43 ‰ in Zulte, tegenover gemiddeld 5,37 ‰ in Oost-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Administratief armoederisico: 4,9% in Zulte, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.588 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Waregem (40.737 inwoners), op 4,8 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.268 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Zulte in cijfers
Alle indicatoren van Zulte
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Zulte | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,1% | 21,2% | 21,7% | rang 411 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,4% | 21,3% | 21,5% | rang 291 van 564 |
Wonen
| Indicator | Zulte | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 20,2% | – | 34,6% | rang 447 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 19,9% | – | 15,3% | rang 92 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 82,6% | – | 79,9% | rang 139 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 7.679 | 769.888 | 5.783.434 | rang 221 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 7,43 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 70 van 564 |
Energie
| Indicator | Zulte | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 78,0% | – | 76,7% | rang 254 van 564 |
Economie
| Indicator | Zulte | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.055 | 171.424 | 1.170.010 | rang 163 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 126,4 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 92 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.301 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 217 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.045 € | – | 30.830 € | rang 155 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 302.500 € | – | 302.500 € | rang 277 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Zulte | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,30 | 1,12 | 1,25 | rang 184 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,3% | 23,8% | 17,6% | rang 354 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Zulte | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,6% | 9,2% | 6,4% | rang 271 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,9% | 7,7% | 7,0% | rang 463 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Zulte
Zulte telde 15.589 inwoners in 2016 en 16.260 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 15.843 |
| 2022 | 15.943 |
| 2023 | 16.000 |
| 2024 | 16.095 |
| 2025 | 16.233 |
| 2026 | 16.260 |
Zulte op de kaart
Economische sectoren: Zulte
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten20,1% ×1,0
- Bouwnijverheid18,5% ×1,3
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,1% ×0,9
- Verwerkende nijverheid7,1% ×1,5
- Administratieve en ondersteunende diensten7,0% ×1,1
- Overige diensten6,0% ×0,9
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,4% ×0,9
- Landbouw, bosbouw en visserij4,3% ×1,0
Zon en temperaturen: Zulte
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Zulte?
Zulte telt 16.260 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 227 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Zulte?
Zulte beslaat 32,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 496 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Zulte?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Zulte van 15.589 naar 16.260 inwoners, oftewel +4,3%.
Waar ligt Zulte?
Zulte ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 50,914, lengtegraad 3,442.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Zulte?
In Zulte bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 7,43 ‰ (2021-2025), rang 70 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Zulte?
In Zulte bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,9% (2023), rang 463 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Zulte?
In Zulte produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Zulte?
Het dichtst bij Zulte liggen Waregem (4,8 km), Wielsbeke (5,1 km), Dentergem (5,8 km), Oostrozebeke (7,7 km), Wortegem-Petegem (8,6 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.