

Waregem: bevolking en statistieken
Waregem telt 40.737 inwoners (2026) op 44,5 km², oftewel 915 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 52 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,3% tussen 2016 en 2026.
- 40.737 inwoners
- 44,5 km²
- 915 inw./km²
- 14 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Waregem op rang 5 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 21,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.066 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Btw-plichtige ondernemingen”: hoger dan in 95% van de gemeenten.
- “Aantal woningen”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.232 voetbalvelden.
- 2,4 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Wielsbeke, op 3,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Kortrijk (81.523 inwoners), op 11 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.264 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Waregem in cijfers
Alle indicatoren van Waregem
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Waregem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,5% | 25,3% | 21,7% | rang 133 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,5% | 19,9% | 21,5% | rang 407 van 564 |
Wonen
| Indicator | Waregem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 16,8% | – | 34,6% | rang 492 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,8% | – | 15,3% | rang 139 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,4% | – | 79,9% | rang 310 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 18.932 | 736.010 | 5.783.434 | rang 57 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 7,60 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 62 van 564 |
Energie
| Indicator | Waregem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 76,4% | – | 76,7% | rang 290 van 564 |
Economie
| Indicator | Waregem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 5.141 | 148.653 | 1.170.010 | rang 31 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 126,2 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 93 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.745 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 249 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.943 € | – | 30.830 € | rang 271 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 324.000 € | – | 302.500 € | rang 229 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 249.488 € | – | 249.900 € | rang 152 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Waregem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,20 | 1,11 | 1,25 | rang 356 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,6% | 23,1% | 17,6% | rang 235 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Waregem | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 8,5% | 7,6% | 6,4% | rang 190 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,9% | 6,8% | 7,0% | rang 284 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Waregem
Waregem telde 37.606 inwoners in 2016 en 40.737 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 38.535 |
| 2022 | 38.948 |
| 2023 | 39.488 |
| 2024 | 39.997 |
| 2025 | 40.436 |
| 2026 | 40.737 |
Waregem op de kaart
Economische sectoren: Waregem
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten21,2% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen17,4% ×1,2
- Bouwnijverheid15,0% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,8% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,5% ×1,4
- Overige diensten6,2% ×0,9
- Horeca4,4% ×0,8
- Informatie en communicatie4,2% ×0,8
Zon en temperaturen: Waregem
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Waregem?
Waregem telt 40.737 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 52 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Waregem?
Waregem beslaat 44,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 915 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Waregem?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Waregem van 37.606 naar 40.737 inwoners, oftewel +8,3%.
Waar ligt Waregem?
Waregem ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Kortrijk (arrondissement). Breedtegraad 50,881, lengtegraad 3,400.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Waregem?
In Waregem bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 5.141 (2024), rang 31 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Aantal woningen: wat is de waarde in Waregem?
In Waregem bedraagt de indicator “Aantal woningen” 18.932 (2024), rang 57 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Waregem?
In Waregem produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.066 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Waregem?
Het dichtst bij Waregem liggen Wielsbeke (3,8 km), Deerlijk (4,5 km), Zulte (4,8 km), Oostrozebeke (6,1 km), Harelbeke (6,7 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.