

Kuurne: bevolking en statistieken
Kuurne telt 14.308 inwoners (2026) op 10,1 km², oftewel 1.415 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 259 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +8,9% tussen 2016 en 2026.
- 14.308 inwoners
- 10,1 km²
- 1.415 inw./km²
- 16 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Kuurne op rang 29 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 22,8% in Kuurne, tegenover gemiddeld 19,9% in West-Vlaanderen en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen, goed voor 17,9% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 1.416 voetbalvelden.
- 3,7 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Harelbeke (30.605 inwoners), op 2,0 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.288 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Kuurne in cijfers
Alle indicatoren van Kuurne
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Kuurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,3% | 25,3% | 21,7% | rang 223 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,8% | 19,9% | 21,5% | rang 138 van 564 |
Wonen
| Indicator | Kuurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 23,3% | – | 34,6% | rang 403 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,8% | – | 15,3% | rang 253 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 80,8% | – | 79,9% | rang 229 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.379 | 736.010 | 5.783.434 | rang 274 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,37 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 192 van 564 |
Energie
| Indicator | Kuurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 72,3% | – | 76,7% | rang 373 van 564 |
Economie
| Indicator | Kuurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.573 | 148.653 | 1.170.010 | rang 238 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 109,9 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 214 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 22.934 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 374 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.650 € | – | 30.830 € | rang 296 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 275.000 € | – | 302.500 € | rang 356 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 220.000 € | – | 249.900 € | rang 215 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Kuurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,18 | 1,11 | 1,25 | rang 384 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 19,0% | 23,1% | 17,6% | rang 219 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Kuurne | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,4% | 7,6% | 6,4% | rang 281 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,4% | 6,8% | 7,0% | rang 317 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Kuurne
Kuurne telde 13.140 inwoners in 2016 en 14.308 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 13.794 |
| 2022 | 13.975 |
| 2023 | 14.033 |
| 2024 | 14.145 |
| 2025 | 14.244 |
| 2026 | 14.308 |
Kuurne op de kaart
Economische sectoren: Kuurne
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen17,9% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,7% ×0,9
- Bouwnijverheid16,3% ×1,2
- Verwerkende nijverheid7,6% ×1,6
- Overige diensten7,1% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,6% ×1,0
- Horeca5,3% ×1,0
- Informatie en communicatie4,8% ×0,9
Zon en temperaturen: Kuurne
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Kuurne?
Kuurne telt 14.308 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 259 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Kuurne?
Kuurne beslaat 10,1 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.415 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Kuurne?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Kuurne van 13.140 naar 14.308 inwoners, oftewel +8,9%.
Waar ligt Kuurne?
Kuurne ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Kortrijk (arrondissement). Breedtegraad 50,852, lengtegraad 3,286.
Mediane verkoopprijs van appartementen: wat is de waarde in Kuurne?
In Kuurne bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen” 220.000 € (2025), rang 215 van de 299 gemeenten; de mediaan van het land is 249.900 €.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Kuurne?
In Kuurne bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 22,8% (2026), rang 138 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Kuurne?
In Kuurne produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Kuurne?
Het dichtst bij Kuurne liggen Harelbeke (2,0 km), Kortrijk (3,1 km), Deerlijk (4,7 km), Lendelede (5,1 km), Zwevegem (6,7 km).
Wapen: Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.