

Oosterzele: bevolking en statistieken
Oosterzele telt 14.150 inwoners (2026) op 43,6 km², oftewel 325 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 262 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,5% tussen 2016 en 2026.
- 14.150 inwoners
- 43,6 km²
- 325 inw./km²
- 47 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Oosterzele op rang 40 qua bevolking.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 2,5% in Oosterzele, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,7% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Oost-Vlaanderen voor de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”.
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: lager dan in 99% van de gemeenten.
- “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 6.102 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Merelbeke-Melle (37.675 inwoners), op 5,0 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.304 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Oosterzele in cijfers
Alle indicatoren van Oosterzele
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,6% | 21,2% | 21,7% | rang 286 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,7% | 21,3% | 21,5% | rang 260 van 564 |
Wonen
| Indicator | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 28,3% | – | 34,6% | rang 336 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 18,1% | – | 15,3% | rang 165 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,1% | – | 79,9% | rang 114 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.230 | 769.888 | 5.783.434 | rang 276 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,34 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 288 van 564 |
Energie
| Indicator | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 75,7% | – | 76,7% | rang 303 van 564 |
Economie
| Indicator | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.801 | 171.424 | 1.170.010 | rang 200 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 127,3 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 87 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 28.644 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 44 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 34.166 € | – | 30.830 € | rang 34 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 400.000 € | – | 302.500 € | rang 95 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,32 | 1,12 | 1,25 | rang 147 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,6% | 23,8% | 17,6% | rang 403 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 2,5% | 9,2% | 6,4% | rang 554 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 3,9% | 7,7% | 7,0% | rang 539 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Oosterzele
Oosterzele telde 13.545 inwoners in 2016 en 14.150 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 13.740 |
| 2022 | 13.840 |
| 2023 | 14.024 |
| 2024 | 14.062 |
| 2025 | 14.088 |
| 2026 | 14.150 |
Oosterzele op de kaart
Economische sectoren: Oosterzele
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten20,7% ×1,0
- Bouwnijverheid15,2% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen11,9% ×0,8
- Administratieve en ondersteunende diensten7,2% ×1,1
- Informatie en communicatie6,9% ×1,2
- Landbouw, bosbouw en visserij6,7% ×1,6
- Overige diensten5,4% ×0,8
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening5,0% ×1,1
Zon en temperaturen: Oosterzele
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Oosterzele?
Oosterzele telt 14.150 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 262 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Oosterzele?
Oosterzele beslaat 43,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 325 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Oosterzele?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Oosterzele van 13.545 naar 14.150 inwoners, oftewel +4,5%.
Waar ligt Oosterzele?
Oosterzele ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Gent (arrondissement). Breedtegraad 50,946, lengtegraad 3,804.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Oosterzele?
In Oosterzele bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 2,5% (2026), rang 554 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Oosterzele?
In Oosterzele bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 34.166 € (2023), rang 34 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Oosterzele?
In Oosterzele produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.076 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Oosterzele?
Het dichtst bij Oosterzele liggen Merelbeke-Melle (5,0 km), Sint-Lievens-Houtem (5,4 km), Wetteren (8,2 km), Zottegem (8,8 km), Herzele (8,9 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.