

Wetteren: bevolking en statistieken
Wetteren telt 27.071 inwoners (2026) op 37,0 km², oftewel 731 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 107 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +9,1% tussen 2016 en 2026.
- 27.071 inwoners
- 37,0 km²
- 731 inw./km²
- 17 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Wetteren op rang 19 qua bevolking.
Wagens per huishouden: 1,10 in Wetteren, tegenover gemiddeld 1,12 in Oost-Vlaanderen en 1,07 voor het hele land.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: 6,73 ‰ in Wetteren, tegenover gemiddeld 5,37 ‰ in Oost-Vlaanderen en 4,28 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.185 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Laarne, op 3,9 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Gent (274.042 inwoners), op 13 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.300 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Wetteren in cijfers
Alle indicatoren van Wetteren
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Wetteren | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,7% | 21,2% | 21,7% | rang 277 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,0% | 21,3% | 21,5% | rang 346 van 564 |
Wonen
| Indicator | Wetteren | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 32,4% | – | 34,6% | rang 305 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 16,7% | – | 15,3% | rang 213 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,5% | – | 79,9% | rang 306 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 13.118 | 769.888 | 5.783.434 | rang 106 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,73 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 103 van 564 |
Energie
| Indicator | Wetteren | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 68,2% | – | 76,7% | rang 438 van 564 |
Economie
| Indicator | Wetteren | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.539 | 171.424 | 1.170.010 | rang 116 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 93,8 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 368 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.816 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 247 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.649 € | – | 30.830 € | rang 297 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 295.000 € | – | 302.500 € | rang 304 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 265.500 € | – | 249.900 € | rang 110 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Wetteren | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,10 | 1,12 | 1,25 | rang 468 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,3% | 23,8% | 17,6% | rang 109 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Wetteren | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 9,5% | 9,2% | 6,4% | rang 156 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,0% | 7,7% | 7,0% | rang 272 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Wetteren
Wetteren telde 24.818 inwoners in 2016 en 27.071 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 26.206 |
| 2022 | 26.444 |
| 2023 | 26.748 |
| 2024 | 26.960 |
| 2025 | 26.926 |
| 2026 | 27.071 |
Wetteren op de kaart
Economische sectoren: Wetteren
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,4% ×0,9
- Bouwnijverheid15,4% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,1% ×1,0
- Administratieve en ondersteunende diensten7,2% ×1,1
- Overige diensten7,0% ×1,0
- Verwerkende nijverheid5,6% ×1,2
- Horeca5,4% ×1,0
- Informatie en communicatie5,4% ×1,0
Zon en temperaturen: Wetteren
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Wetteren?
Wetteren telt 27.071 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 107 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Wetteren?
Wetteren beslaat 37,0 km², met een bevolkingsdichtheid van 731 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Wetteren?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Wetteren van 24.818 naar 27.071 inwoners, oftewel +9,1%.
Waar ligt Wetteren?
Wetteren ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Dendermonde (arrondissement). Breedtegraad 51,000, lengtegraad 3,883.
Wagens per huishouden: wat is de waarde in Wetteren?
In Wetteren bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 1,10 (2025), rang 468 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Wetteren?
In Wetteren bedraagt de indicator “Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners” 6,73 ‰ (2021-2025), rang 103 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 4,39 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Wetteren?
In Wetteren produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.075 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Wetteren?
Het dichtst bij Wetteren liggen Laarne (3,9 km), Wichelen (6,3 km), Merelbeke-Melle (7,4 km), Lede (7,6 km), Destelbergen (8,1 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Siebrand, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.