

Lede: bevolking en statistieken
Lede telt 19.528 inwoners (2026) op 29,9 km², oftewel 653 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 183 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,1% tussen 2016 en 2026.
- 19.528 inwoners
- 29,9 km²
- 653 inw./km²
- 31 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Lede op rang 31 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 5,0% in Lede, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.186 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Erpe-Mere, op 3,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Aalst (93.094 inwoners), op 5,3 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.288 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Lede in cijfers
Alle indicatoren van Lede
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Lede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 23,0% | 21,2% | 21,7% | rang 166 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 20,5% | 21,3% | 21,5% | rang 407 van 564 |
Wonen
| Indicator | Lede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 25,0% | – | 34,6% | rang 375 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,4% | – | 15,3% | rang 191 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 84,9% | – | 79,9% | rang 59 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.095 | 769.888 | 5.783.434 | rang 179 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,98 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 220 van 564 |
Energie
| Indicator | Lede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 67,6% | – | 76,7% | rang 448 van 564 |
Economie
| Indicator | Lede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.757 | 171.424 | 1.170.010 | rang 205 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 90,0 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 397 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 26.447 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 130 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.381 € | – | 30.830 € | rang 121 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 310.000 € | – | 302.500 € | rang 257 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 252.500 € | – | 249.900 € | rang 143 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Lede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,21 | 1,12 | 1,25 | rang 339 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 18,0% | 23,8% | 17,6% | rang 260 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Lede | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,2% | 9,2% | 6,4% | rang 436 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,0% | 7,7% | 7,0% | rang 450 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Lede
Lede telde 18.399 inwoners in 2016 en 19.528 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.980 |
| 2022 | 19.054 |
| 2023 | 19.160 |
| 2024 | 19.310 |
| 2025 | 19.425 |
| 2026 | 19.528 |
Lede op de kaart
Economische sectoren: Lede
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten18,0% ×0,9
- Bouwnijverheid16,5% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen12,9% ×0,9
- Overige diensten8,3% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten7,1% ×1,1
- Informatie en communicatie6,7% ×1,2
- Verwerkende nijverheid5,0% ×1,0
- Gezondheidszorg en maatschappelijke dienstverlening4,6% ×1,0
Zon en temperaturen: Lede
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Lede?
Lede telt 19.528 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 183 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Lede?
Lede beslaat 29,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 653 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Lede?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Lede van 18.399 naar 19.528 inwoners, oftewel +6,1%.
Waar ligt Lede?
Lede ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Aalst (arrondissement). Breedtegraad 50,966, lengtegraad 3,978.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Lede?
In Lede bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 84,9% (2024), rang 59 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Lede?
In Lede bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 5,0% (2023), rang 450 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Lede?
In Lede produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Lede?
Het dichtst bij Lede liggen Erpe-Mere (3,7 km), Wichelen (4,3 km), Aalst (5,3 km), Berlare (6,8 km), Haaltert (7,5 km).
Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.