

Londerzeel: bevolking en statistieken
Londerzeel telt 19.598 inwoners (2026) op 36,5 km², oftewel 536 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 182 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,2% tussen 2016 en 2026.
- 19.598 inwoners
- 36,5 km²
- 536 inw./km²
- 13 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Londerzeel op rang 21 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 18,4% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Mediane verkoopprijs van appartementen”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.116 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Kapelle-op-den-Bos, op 5,0 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Grimbergen (40.491 inwoners), op 9,4 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.308 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Londerzeel in cijfers
Alle indicatoren van Londerzeel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Londerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,0% | 20,8% | 21,7% | rang 247 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,9% | 22,6% | 21,5% | rang 232 van 564 |
Wonen
| Indicator | Londerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 21,9% | – | 34,6% | rang 425 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,1% | – | 15,3% | rang 204 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,2% | – | 79,9% | rang 112 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.837 | 542.504 | 5.783.434 | rang 185 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,31 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 198 van 564 |
Energie
| Indicator | Londerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 85,5% | – | 76,7% | rang 117 van 564 |
Economie
| Indicator | Londerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.229 | 130.833 | 1.170.010 | rang 144 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 113,7 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 176 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.701 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 70 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.996 € | – | 30.830 € | rang 72 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 395.000 € | – | 302.500 € | rang 104 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 320.000 € | – | 249.900 € | rang 23 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Londerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,30 | 1,20 | 1,25 | rang 184 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,4% | 21,3% | 17,6% | rang 350 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Londerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,7% | 11,9% | 6,4% | rang 269 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,6% | 6,8% | 7,0% | rang 396 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Londerzeel
Londerzeel telde 18.274 inwoners in 2016 en 19.598 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 19.016 |
| 2022 | 19.136 |
| 2023 | 19.288 |
| 2024 | 19.404 |
| 2025 | 19.491 |
| 2026 | 19.598 |
Londerzeel op de kaart
Economische sectoren: Londerzeel
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten18,4% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,4% ×1,0
- Bouwnijverheid13,0% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten7,1% ×1,1
- Verwerkende nijverheid6,3% ×1,3
- Overige diensten5,9% ×0,9
- Informatie en communicatie5,7% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij4,4% ×1,0
Zon en temperaturen: Londerzeel
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Londerzeel?
Londerzeel telt 19.598 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 182 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Londerzeel?
Londerzeel beslaat 36,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 536 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Londerzeel?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Londerzeel van 18.274 naar 19.598 inwoners, oftewel +7,2%.
Waar ligt Londerzeel?
Londerzeel ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 51,000, lengtegraad 4,300.
Mediane verkoopprijs van appartementen: wat is de waarde in Londerzeel?
In Londerzeel bedraagt de indicator “Mediane verkoopprijs van appartementen” 320.000 € (2025), rang 23 van de 299 gemeenten; de mediaan van het land is 249.900 €.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Londerzeel?
In Londerzeel bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 83,2% (2024), rang 112 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Londerzeel?
In Londerzeel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Londerzeel?
Het dichtst bij Londerzeel liggen Kapelle-op-den-Bos (5,0 km), Merchtem (6,0 km), Buggenhout (7,0 km), Meise (7,8 km), Willebroek (7,8 km).
Wapen: rode raaf, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.