

Buggenhout: bevolking en statistieken
Buggenhout telt 15.203 inwoners (2026) op 25,6 km², oftewel 593 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 242 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,1% tussen 2016 en 2026.
- 15.203 inwoners
- 25,6 km²
- 593 inw./km²
- 9 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Buggenhout op rang 37 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,7% in Buggenhout, tegenover gemiddeld 7,7% in Oost-Vlaanderen en 11,0% voor het hele land.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: 27.109 € in Buggenhout, tegenover gemiddeld 25.350 € in Oost-Vlaanderen en 23.352 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 16,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.591 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Opwijk, op 5,6 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Dendermonde (47.828 inwoners), op 7,5 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.316 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Buggenhout in cijfers
Alle indicatoren van Buggenhout
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,9% | 21,2% | 21,7% | rang 174 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,3% | 21,3% | 21,5% | rang 302 van 564 |
Wonen
| Indicator | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 19,8% | – | 34,6% | rang 453 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,8% | – | 15,3% | rang 253 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 83,5% | – | 79,9% | rang 95 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 6.732 | 769.888 | 5.783.434 | rang 257 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,37 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 284 van 564 |
Energie
| Indicator | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 80,0% | – | 76,7% | rang 217 van 564 |
Economie
| Indicator | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.414 | 171.424 | 1.170.010 | rang 263 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 93,0 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 375 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.109 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 97 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.380 € | – | 30.830 € | rang 122 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 359.000 € | – | 302.500 € | rang 152 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 286.875 € | – | 249.900 € | rang 60 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,27 | 1,12 | 1,25 | rang 241 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 16,3% | 23,8% | 17,6% | rang 354 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 4,9% | 9,2% | 6,4% | rang 376 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,7% | 7,7% | 7,0% | rang 484 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Buggenhout
Buggenhout telde 14.469 inwoners in 2016 en 15.203 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 14.689 |
| 2022 | 14.748 |
| 2023 | 14.887 |
| 2024 | 14.957 |
| 2025 | 15.079 |
| 2026 | 15.203 |
Buggenhout op de kaart
Economische sectoren: Buggenhout
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid16,2% ×1,2
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,5% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,1% ×1,0
- Overige diensten7,7% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten7,6% ×1,2
- Informatie en communicatie6,2% ×1,1
- Verwerkende nijverheid5,6% ×1,2
- Horeca5,2% ×0,9
Zon en temperaturen: Buggenhout
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Buggenhout?
Buggenhout telt 15.203 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 242 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Buggenhout?
Buggenhout beslaat 25,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 593 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Buggenhout?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Buggenhout van 14.469 naar 15.203 inwoners, oftewel +5,1%.
Waar ligt Buggenhout?
Buggenhout ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Dendermonde (arrondissement). Breedtegraad 51,015, lengtegraad 4,202.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Buggenhout?
In Buggenhout bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,7% (2023), rang 484 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Buggenhout?
In Buggenhout bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 27.109 € (2023), rang 97 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Buggenhout?
In Buggenhout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.079 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Buggenhout?
Het dichtst bij Buggenhout liggen Opwijk (5,6 km), Merchtem (5,8 km), Lebbeke (6,2 km), Londerzeel (7,0 km), Dendermonde (7,5 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.