

Hamme: bevolking en statistieken
Hamme telt 25.763 inwoners (2026) op 40,5 km², oftewel 636 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 117 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +4,3% tussen 2016 en 2026.
- 25.763 inwoners
- 40,5 km²
- 636 inw./km²
- 4 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Hamme op rang 20 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 21,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.064 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.676 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Waasmunster, op 4,1 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Dendermonde (47.828 inwoners), op 7,2 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.256 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Hamme in cijfers
Alle indicatoren van Hamme
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Hamme | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,1% | 21,2% | 21,7% | rang 333 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,7% | 21,3% | 21,5% | rang 260 van 564 |
Wonen
| Indicator | Hamme | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 26,3% | – | 34,6% | rang 355 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,3% | – | 15,3% | rang 196 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 78,8% | – | 79,9% | rang 341 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 12.166 | 769.888 | 5.783.434 | rang 119 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,76 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 433 van 564 |
Energie
| Indicator | Hamme | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 68,7% | – | 76,7% | rang 430 van 564 |
Economie
| Indicator | Hamme | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.399 | 171.424 | 1.170.010 | rang 130 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 93,1 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 373 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 24.146 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 293 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 30.211 € | – | 30.830 € | rang 338 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 285.000 € | – | 302.500 € | rang 323 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 263.000 € | – | 249.900 € | rang 122 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Hamme | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,15 | 1,12 | 1,25 | rang 414 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 21,3% | 23,8% | 17,6% | rang 155 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Hamme | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,4% | 9,2% | 6,4% | rang 231 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,4% | 7,7% | 7,0% | rang 247 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Hamme
Hamme telde 24.702 inwoners in 2016 en 25.763 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 24.980 |
| 2022 | 25.141 |
| 2023 | 25.368 |
| 2024 | 25.554 |
| 2025 | 25.706 |
| 2026 | 25.763 |
Hamme op de kaart
Economische sectoren: Hamme
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid21,1% ×1,5
- Wetenschappelijke en technische activiteiten15,3% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,0% ×1,0
- Overige diensten9,1% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten7,2% ×1,1
- Verwerkende nijverheid4,8% ×1,0
- Horeca4,4% ×0,8
- Landbouw, bosbouw en visserij4,2% ×1,0
Zon en temperaturen: Hamme
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Hamme?
Hamme telt 25.763 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 117 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Hamme?
Hamme beslaat 40,5 km², met een bevolkingsdichtheid van 636 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Hamme?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Hamme van 24.702 naar 25.763 inwoners, oftewel +4,3%.
Waar ligt Hamme?
Hamme ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Dendermonde (arrondissement). Breedtegraad 51,092, lengtegraad 4,136.
Aantal woningen: wat is de waarde in Hamme?
In Hamme bedraagt de indicator “Aantal woningen” 12.166 (2024), rang 119 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Btw-plichtige ondernemingen: wat is de waarde in Hamme?
In Hamme bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen” 2.399 (2024), rang 130 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 1.324.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Hamme?
In Hamme produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.064 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Hamme?
Het dichtst bij Hamme liggen Waasmunster (4,1 km), Temse (6,6 km), Bornem (6,9 km), Dendermonde (7,2 km), Zele (7,7 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.