

Zele: bevolking en statistieken
Zele telt 21.587 inwoners (2026) op 33,3 km², oftewel 649 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 154 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +3,9% tussen 2016 en 2026.
- 21.587 inwoners
- 33,3 km²
- 649 inw./km²
- 7 m
Het belangrijkste
Van de 55 gemeenten in Oost-Vlaanderen staat Zele op rang 24 qua bevolking.
Wagens per huishouden: 1,11 in Zele, tegenover gemiddeld 1,12 in Oost-Vlaanderen en 1,07 voor het hele land.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: 11,3% in Zele, tegenover gemiddeld 9,2% in Oost-Vlaanderen en 13,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 22,1% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.066 kWh per jaar.
Wist u dat?
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 4.661 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Lokeren (50.897 inwoners), op 5,1 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.264 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Zele in cijfers
Alle indicatoren van Zele
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Zele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,8% | 21,2% | 21,7% | rang 355 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,2% | 21,3% | 21,5% | rang 193 van 564 |
Wonen
| Indicator | Zele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 25,2% | – | 34,6% | rang 373 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 15,5% | – | 15,3% | rang 272 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,7% | – | 79,9% | rang 178 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 9.511 | 769.888 | 5.783.434 | rang 171 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,19 ‰ | 5,37 ‰ | 4,39 ‰ | rang 400 van 564 |
Energie
| Indicator | Zele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 68,2% | – | 76,7% | rang 438 van 564 |
Economie
| Indicator | Zele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 2.131 | 171.424 | 1.170.010 | rang 155 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 98,7 ‰ | 106,4 ‰ | 102,2 ‰ | rang 321 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.109 € | 25.350 € | 24.247 € | rang 368 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 29.701 € | – | 30.830 € | rang 381 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 320.000 € | – | 302.500 € | rang 232 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 263.000 € | – | 249.900 € | rang 122 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Zele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,11 | 1,12 | 1,25 | rang 457 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 23,4% | 23,8% | 17,6% | rang 106 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Zele | Oost-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 11,3% | 9,2% | 6,4% | rang 121 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 7,7% | 7,7% | 7,0% | rang 235 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Zele
Zele telde 20.785 inwoners in 2016 en 21.587 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 21.333 |
| 2022 | 21.349 |
| 2023 | 21.374 |
| 2024 | 21.501 |
| 2025 | 21.521 |
| 2026 | 21.587 |
Zele op de kaart
Economische sectoren: Zele
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid22,1% ×1,6
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,1% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,1% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten6,9% ×1,1
- Overige diensten6,4% ×1,0
- Verwerkende nijverheid6,2% ×1,3
- Landbouw, bosbouw en visserij5,4% ×1,3
- Horeca4,2% ×0,8
Zon en temperaturen: Zele
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Zele?
Zele telt 21.587 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 154 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Zele?
Zele beslaat 33,3 km², met een bevolkingsdichtheid van 649 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Zele?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Zele van 20.785 naar 21.587 inwoners, oftewel +3,9%.
Waar ligt Zele?
Zele ligt in Oost-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Dendermonde (arrondissement). Breedtegraad 51,067, lengtegraad 4,033.
Wagens per huishouden: wat is de waarde in Zele?
In Zele bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 1,11 (2025), rang 457 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit: wat is de waarde in Zele?
In Zele bedraagt de indicator “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit” 11,3% (2026), rang 121 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 6,4%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Zele?
In Zele produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.066 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Zele?
Het dichtst bij Zele liggen Lokeren (5,1 km), Berlare (5,1 km), Waasmunster (6,0 km), Dendermonde (6,0 km), Hamme (7,7 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.