

Kapelle-op-den-Bos: bevolking en statistieken
Kapelle-op-den-Bos telt 9.848 inwoners (2026) op 15,4 km², oftewel 641 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 367 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,1% tussen 2016 en 2026.
- 9.848 inwoners
- 15,4 km²
- 641 inw./km²
- 8 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Kapelle-op-den-Bos op rang 50 qua bevolking.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: 28.246 € in Kapelle-op-den-Bos, tegenover gemiddeld 26.927 € in Vlaams-Brabant en 23.352 € voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,6% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Netto belastbaar inkomen per inwoner”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 2.153 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Willebroek (28.923 inwoners), op 4,8 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.288 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Kapelle-op-den-Bos in cijfers
Alle indicatoren van Kapelle-op-den-Bos
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 22,9% | 20,8% | 21,7% | rang 174 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,2% | 22,6% | 21,5% | rang 313 van 564 |
Wonen
| Indicator | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 21,1% | – | 34,6% | rang 435 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 14,3% | – | 15,3% | rang 327 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 84,3% | – | 79,9% | rang 75 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.358 | 542.504 | 5.783.434 | rang 375 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,66 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 355 van 564 |
Energie
| Indicator | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 83,2% | – | 76,7% | rang 160 van 564 |
Economie
| Indicator | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 955 | 130.833 | 1.170.010 | rang 369 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 97,0 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 336 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 28.246 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 59 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.552 € | – | 30.830 € | rang 102 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 375.500 € | – | 302.500 € | rang 126 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,26 | 1,20 | 1,25 | rang 258 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 17,7% | 21,3% | 17,6% | rang 273 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,3% | 11,9% | 6,4% | rang 289 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,9% | 6,8% | 7,0% | rang 463 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Kapelle-op-den-Bos
Kapelle-op-den-Bos telde 9.370 inwoners in 2016 en 9.848 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 9.524 |
| 2022 | 9.610 |
| 2023 | 9.659 |
| 2024 | 9.703 |
| 2025 | 9.806 |
| 2026 | 9.848 |
Kapelle-op-den-Bos op de kaart
Economische sectoren: Kapelle-op-den-Bos
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,6% ×1,0
- Bouwnijverheid15,2% ×1,1
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen11,7% ×0,8
- Administratieve en ondersteunende diensten8,7% ×1,3
- Overige diensten8,5% ×1,3
- Informatie en communicatie6,8% ×1,2
- Verwerkende nijverheid5,0% ×1,1
- Landbouw, bosbouw en visserij4,8% ×1,2
Zon en temperaturen: Kapelle-op-den-Bos
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Kapelle-op-den-Bos?
Kapelle-op-den-Bos telt 9.848 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 367 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Kapelle-op-den-Bos?
Kapelle-op-den-Bos beslaat 15,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 641 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Kapelle-op-den-Bos?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Kapelle-op-den-Bos van 9.370 naar 9.848 inwoners, oftewel +5,1%.
Waar ligt Kapelle-op-den-Bos?
Kapelle-op-den-Bos ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 51,017, lengtegraad 4,367.
Netto belastbaar inkomen per inwoner: wat is de waarde in Kapelle-op-den-Bos?
In Kapelle-op-den-Bos bedraagt de indicator “Netto belastbaar inkomen per inwoner” 28.246 € (2023), rang 59 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 24.247 €.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Kapelle-op-den-Bos?
In Kapelle-op-den-Bos bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 84,3% (2024), rang 75 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Kapelle-op-den-Bos?
In Kapelle-op-den-Bos produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.072 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Kapelle-op-den-Bos?
Het dichtst bij Kapelle-op-den-Bos liggen Willebroek (4,8 km), Londerzeel (5,0 km), Zemst (7,6 km), Rumst (7,8 km), Boom (7,9 km).
Wapen: rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: unknown, SVG = own work, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.