

Wielsbeke: bevolking en statistieken
Wielsbeke telt 10.282 inwoners (2026) op 21,9 km², oftewel 469 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 357 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +7,9% tussen 2016 en 2026.
- 10.282 inwoners
- 21,9 km²
- 469 inw./km²
- 15 m
Het belangrijkste
Van de 62 gemeenten in West-Vlaanderen staat Wielsbeke op rang 45 qua bevolking.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: 136,5 ‰ in Wielsbeke, tegenover gemiddeld 120,3 ‰ in West-Vlaanderen en 98,6 ‰ voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,2% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van na 2001”: hoger dan in 97% van de gemeenten.
- “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners”: hoger dan in 92% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.069 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Oostrozebeke, op 2,7 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Waregem (40.737 inwoners), op 3,8 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.272 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Wielsbeke in cijfers
Alle indicatoren van Wielsbeke
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Wielsbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 18,4% | 25,3% | 21,7% | rang 494 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 23,4% | 19,9% | 21,5% | rang 83 van 564 |
Wonen
| Indicator | Wielsbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 17,1% | – | 34,6% | rang 488 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 23,2% | – | 15,3% | rang 17 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 79,3% | – | 79,9% | rang 314 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 4.399 | 736.010 | 5.783.434 | rang 372 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 6,91 ‰ | 7,30 ‰ | 4,39 ‰ | rang 90 van 564 |
Energie
| Indicator | Wielsbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 75,9% | – | 76,7% | rang 297 van 564 |
Economie
| Indicator | Wielsbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.404 | 148.653 | 1.170.010 | rang 267 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 136,5 ‰ | 120,3 ‰ | 102,2 ‰ | rang 45 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 23.443 € | 24.427 € | 24.247 € | rang 339 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 31.176 € | – | 30.830 € | rang 248 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 320.000 € | – | 302.500 € | rang 232 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Wielsbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,32 | 1,11 | 1,25 | rang 147 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,7% | 23,1% | 17,6% | rang 395 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Wielsbeke | West-Vlaanderen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 6,5% | 7,6% | 6,4% | rang 276 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 6,2% | 6,8% | 7,0% | rang 339 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Wielsbeke
Wielsbeke telde 9.525 inwoners in 2016 en 10.282 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 9.851 |
| 2022 | 9.917 |
| 2023 | 10.013 |
| 2024 | 10.138 |
| 2025 | 10.256 |
| 2026 | 10.282 |
Wielsbeke op de kaart
Economische sectoren: Wielsbeke
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid19,2% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten16,2% ×0,8
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,7% ×1,1
- Verwerkende nijverheid9,9% ×2,1
- Overige diensten7,1% ×1,1
- Administratieve en ondersteunende diensten6,2% ×1,0
- Landbouw, bosbouw en visserij4,4% ×1,1
- Informatie en communicatie4,3% ×0,8
Zon en temperaturen: Wielsbeke
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Wielsbeke?
Wielsbeke telt 10.282 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 357 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Wielsbeke?
Wielsbeke beslaat 21,9 km², met een bevolkingsdichtheid van 469 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Wielsbeke?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Wielsbeke van 9.525 naar 10.282 inwoners, oftewel +7,9%.
Waar ligt Wielsbeke?
Wielsbeke ligt in West-Vlaanderen (provincie). Ze maakt deel uit van Tielt (arrondissement). Breedtegraad 50,909, lengtegraad 3,370.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Wielsbeke?
In Wielsbeke bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 23,2% (2024), rang 17 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners: wat is de waarde in Wielsbeke?
In Wielsbeke bedraagt de indicator “Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners” 136,5 ‰ (2024), rang 45 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 102,2 ‰.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Wielsbeke?
In Wielsbeke produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.068 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Wielsbeke?
Het dichtst bij Wielsbeke liggen Oostrozebeke (2,7 km), Waregem (3,8 km), Zulte (5,1 km), Deerlijk (6,3 km), Dentergem (6,9 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.