

Beerse: bevolking en statistieken
Beerse telt 18.780 inwoners (2026) op 37,4 km², oftewel 503 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 193 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +5,3% tussen 2016 en 2026.
- 18.780 inwoners
- 37,4 km²
- 503 inw./km²
- 26 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Beerse op rang 34 qua bevolking.
Administratief armoederisico: 4,4% in Beerse, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Bouwnijverheid, goed voor 19,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.034 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Gebouwen van vóór 1946”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Administratief armoederisico”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 5.232 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Vosselaar, op 2,5 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Turnhout (48.490 inwoners), op 5,4 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.136 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Beerse in cijfers
Alle indicatoren van Beerse
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Beerse | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,4% | 21,0% | 21,7% | rang 309 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 21,4% | 22,1% | 21,5% | rang 291 van 564 |
Wonen
| Indicator | Beerse | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 11,9% | – | 34,6% | rang 529 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 21,4% | – | 15,3% | rang 51 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 85,5% | – | 79,9% | rang 46 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 8.004 | 912.062 | 5.783.434 | rang 216 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 4,69 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 253 van 564 |
Energie
| Indicator | Beerse | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 83,3% | – | 76,7% | rang 157 van 564 |
Economie
| Indicator | Beerse | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.903 | 202.193 | 1.170.010 | rang 184 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 101,3 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 294 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 25.832 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 173 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 32.328 € | – | 30.830 € | rang 130 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 380.000 € | – | 302.500 € | rang 117 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 248.000 € | – | 249.900 € | rang 156 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Beerse | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,28 | 1,06 | 1,25 | rang 217 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,9% | 26,8% | 17,6% | rang 379 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Beerse | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,8% | 13,7% | 6,4% | rang 213 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 4,4% | 9,8% | 7,0% | rang 514 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Beerse
Beerse telde 17.829 inwoners in 2016 en 18.780 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 18.194 |
| 2022 | 18.378 |
| 2023 | 18.416 |
| 2024 | 18.601 |
| 2025 | 18.710 |
| 2026 | 18.780 |
Beerse op de kaart
Economische sectoren: Beerse
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Bouwnijverheid19,3% ×1,4
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,9% ×0,9
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,1% ×0,9
- Overige diensten7,5% ×1,1
- Verwerkende nijverheid6,8% ×1,4
- Administratieve en ondersteunende diensten5,7% ×0,9
- Kunst, amusement en recreatie4,6% ×1,2
- Informatie en communicatie4,4% ×0,8
Zon en temperaturen: Beerse
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Beerse?
Beerse telt 18.780 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 193 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Beerse?
Beerse beslaat 37,4 km², met een bevolkingsdichtheid van 503 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Beerse?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Beerse van 17.829 naar 18.780 inwoners, oftewel +5,3%.
Waar ligt Beerse?
Beerse ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,319, lengtegraad 4,856.
Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Beerse?
In Beerse bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 11,9% (2024), rang 529 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.
Administratief armoederisico: wat is de waarde in Beerse?
In Beerse bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,4% (2023), rang 514 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Beerse?
In Beerse produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.034 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Beerse?
Het dichtst bij Beerse liggen Vosselaar (2,5 km), Merksplas (4,3 km), Turnhout (5,4 km), Rijkevorsel (7,5 km), Oud-Turnhout (8,7 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: User:Phlegmatic, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.