Gemeente · Turnhout · AntwerpenWapen van VosselaarVlag van Vosselaar

Vosselaar: bevolking en statistieken

Vosselaar telt 11.933 inwoners (2026) op 11,8 km², oftewel 1.009 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 313 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +9,1% tussen 2016 en 2026.

  • 11.933 inwoners
  • 11,8 km²
  • 1.009 inw./km²
  • 24 m
Locatiekaart: Vosselaar

Het belangrijkste

Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Vosselaar op rang 54 qua bevolking.

Administratief armoederisico: 4,2% in Vosselaar, tegenover gemiddeld 9,8% in Antwerpen en 11,0% voor het hele land.

Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 23,0% van de ondernemingen van de gemeente.

Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.033 kWh per jaar.

Wist u dat?

Vosselaar in cijfers

Bevolking
11.933
rang 313 van 565 +9,1%
Bevolkingsdichtheid
1.009inw./km²
rang 79 van 564
Oppervlakte
11,8km²
rang 523 van 565
Hoogte
24m
rang 393 van 565
Gebouwen van vóór 1946
7,4%
rang 558 van 564
Administratief armoederisico
4,2%
rang 526 van 551
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)
32.978€
rang 75 van 551
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning
87,0%
rang 91 van 564

Alle indicatoren van Vosselaar

Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.

Bevolking

IndicatorVosselaarAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026)21,8%21,0%21,7%rang 270 van 564
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026)22,0%22,1%21,5%rang 220 van 564

Wonen

IndicatorVosselaarAntwerpenLandPositieRang
Gebouwen van vóór 1946 (2024)7,4%–34,6%rang 558 van 564
Gebouwen van na 2001 (2024)21,4%–15,3%rang 51 van 564
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024)89,8%–79,9%rang 4 van 564
Aantal woningen (2024)5.105912.0625.783.434rang 333 van 565
Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025)3,91 ‰4,60 ‰4,39 ‰rang 326 van 564

Energie

IndicatorVosselaarAntwerpenLandPositieRang
Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024)87,0%–76,7%rang 91 van 564

Economie

IndicatorVosselaarAntwerpenLandPositieRang
Btw-plichtige ondernemingen (2024)1.020202.1931.170.010rang 352 van 565
Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024)85,5 ‰104,7 ‰102,2 ‰rang 424 van 564
Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023)27.157 €24.329 €24.247 €rang 96 van 564
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023)32.978 €–30.830 €rang 75 van 551
Mediane verkoopprijs van huizen (2025)399.000 €–302.500 €rang 99 van 554

Mobiliteit

IndicatorVosselaarAntwerpenLandPositieRang
Wagens per huishouden (2025)1,281,061,25rang 217 van 564
Huishoudens zonder wagen (2025)14,7%26,8%17,6%rang 458 van 564

Samenleving

IndicatorVosselaarAntwerpenLandPositieRang
Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026)6,8%13,7%6,4%rang 266 van 564
Administratief armoederisico (2023)4,2%9,8%7,0%rang 526 van 551

Bevolkingsevolutie van Vosselaar

10.78511.21811.65012.0832016: 10.9352017: 11.0052018: 11.1592019: 11.1872020: 11.3432021: 11.4432022: 11.5562023: 11.8022024: 11.8012025: 11.8162026: 11.933201620182020202220242026

Vosselaar telde 10.935 inwoners in 2016 en 11.933 in 2026.

JaarBevolking
202111.443
202211.556
202311.802
202411.801
202511.816
202611.933

Vosselaar op de kaart

Economische sectoren: Vosselaar

Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.

Zon en temperaturen: Vosselaar

Zonne-energieopbrengst per jaar
1.033kWh
voor 1 kWp met een helling van 39°
Warmste maand
19,0°C
juli
Koudste maand
3,7°C
januari
Productiefste maand
126kWh
mei

jan.: 37 kWhjan.feb.: 54 kWhfeb.mrt.: 92 kWhmrt.apr.: 118 kWhapr.mei: 126 kWhmeijun.: 124 kWhjun.jul.: 123 kWhjul.aug.: 114 kWhaug.sep.: 100 kWhsep.okt.: 72 kWhokt.nov.: 44 kWhnov.dec.: 32 kWhdec.0 °Cjan.: 3,7 °Cfeb.: 4,2 °Cmrt.: 6,6 °Capr.: 10,3 °Cmei: 14,0 °Cjun.: 17,4 °Cjul.: 19,0 °Caug.: 18,2 °Csep.: 15,7 °Cokt.: 12,1 °Cnov.: 7,5 °Cdec.: 4,7 °C
Zonne-energieopbrengst van de maand (kWh per 1 kWp)Gemiddelde temperatuur (°C)

Veelgestelde vragen

Hoeveel inwoners heeft Vosselaar?

Vosselaar telt 11.933 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 313 van de 565 gemeenten.

Wat is de oppervlakte van Vosselaar?

Vosselaar beslaat 11,8 km², met een bevolkingsdichtheid van 1.009 inwoners per km².

Groeit de bevolking van Vosselaar?

Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Vosselaar van 10.935 naar 11.933 inwoners, oftewel +9,1%.

Waar ligt Vosselaar?

Vosselaar ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,308, lengtegraad 4,888.

Gebouwen van vóór 1946: wat is de waarde in Vosselaar?

In Vosselaar bedraagt de indicator “Gebouwen van vóór 1946” 7,4% (2024), rang 558 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 34,6%.

Administratief armoederisico: wat is de waarde in Vosselaar?

In Vosselaar bedraagt de indicator “Administratief armoederisico” 4,2% (2023), rang 526 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 7,0%.

Hoeveel produceert een zonnepaneel in Vosselaar?

In Vosselaar produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.033 kWh per jaar.

Wat zijn de naburige gemeenten van Vosselaar?

Het dichtst bij Vosselaar liggen Beerse (2,5 km), Turnhout (3,3 km), Merksplas (5,8 km), Oud-Turnhout (6,6 km), Lille (8,9 km).

Wapen: Wikibelgiaan, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Rode raaf, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.