

Turnhout: bevolking en statistieken
Turnhout telt 48.490 inwoners (2026) op 56,7 km², oftewel 855 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 36 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +12,9% tussen 2016 en 2026.
- 48.490 inwoners
- 56,7 km²
- 855 inw./km²
- 23 m
Het belangrijkste
Van de 67 gemeenten in Antwerpen staat Turnhout op rang 3 qua bevolking.
Wagens per huishouden: 0,93 in Turnhout, tegenover gemiddeld 1,06 in Antwerpen en 1,07 voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 19,5% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.035 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aantal woningen”: hoger dan in 94% van de gemeenten.
- “Wagens per huishouden”: lager dan in 94% van de gemeenten.
- “Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit”: hoger dan in 93% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 7.943 voetbalvelden.
- 2,2 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Vosselaar, op 3,3 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Antwerpen (565.615 inwoners), op 39 km.
Turnhout in cijfers
Alle indicatoren van Turnhout
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 20,4% | 21,0% | 21,7% | rang 385 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 22,9% | 22,1% | 21,5% | rang 125 van 564 |
Wonen
| Indicator | Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 29,0% | – | 34,6% | rang 327 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 12,4% | – | 15,3% | rang 391 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 76,8% | – | 79,9% | rang 411 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 23.332 | 912.062 | 5.783.434 | rang 37 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 5,37 ‰ | 4,60 ‰ | 4,39 ‰ | rang 192 van 564 |
Energie
| Indicator | Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 72,1% | – | 76,7% | rang 377 van 564 |
Economie
| Indicator | Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.751 | 202.193 | 1.170.010 | rang 60 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 77,4 ‰ | 104,7 ‰ | 102,2 ‰ | rang 467 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 21.621 € | 24.329 € | 24.247 € | rang 456 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 28.239 € | – | 30.830 € | rang 458 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 299.333 € | – | 302.500 € | rang 298 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 227.000 € | – | 249.900 € | rang 200 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 0,93 | 1,06 | 1,25 | rang 530 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 29,7% | 26,8% | 17,6% | rang 45 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Turnhout | Antwerpen | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 23,2% | 13,7% | 6,4% | rang 37 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 10,9% | 9,8% | 7,0% | rang 101 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Turnhout
Turnhout telde 42.965 inwoners in 2016 en 48.490 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 45.874 |
| 2022 | 46.372 |
| 2023 | 46.923 |
| 2024 | 47.305 |
| 2025 | 47.965 |
| 2026 | 48.490 |
Turnhout op de kaart
Economische sectoren: Turnhout
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten19,5% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen16,8% ×1,1
- Bouwnijverheid13,2% ×1,0
- Overige diensten6,8% ×1,0
- Horeca6,7% ×1,2
- Administratieve en ondersteunende diensten6,0% ×0,9
- Verwerkende nijverheid5,4% ×1,1
- Informatie en communicatie5,2% ×0,9
Zon en temperaturen: Turnhout
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Turnhout?
Turnhout telt 48.490 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 36 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Turnhout?
Turnhout beslaat 56,7 km², met een bevolkingsdichtheid van 855 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Turnhout?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Turnhout van 42.965 naar 48.490 inwoners, oftewel +12,9%.
Waar ligt Turnhout?
Turnhout ligt in Antwerpen (provincie). Ze maakt deel uit van Turnhout (arrondissement). Breedtegraad 51,317, lengtegraad 4,933.
Aantal woningen: wat is de waarde in Turnhout?
In Turnhout bedraagt de indicator “Aantal woningen” 23.332 (2024), rang 37 van de 565 gemeenten; de mediaan van het land is 6.052.
Wagens per huishouden: wat is de waarde in Turnhout?
In Turnhout bedraagt de indicator “Wagens per huishouden” 0,93 (2025), rang 530 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 1,25.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Turnhout?
In Turnhout produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.035 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Turnhout?
Het dichtst bij Turnhout liggen Vosselaar (3,3 km), Oud-Turnhout (3,4 km), Beerse (5,4 km), Merksplas (6,7 km), Ravels (7,3 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: David Descamps, Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.