

Vilvoorde: bevolking en statistieken
Vilvoorde telt 48.413 inwoners (2026) op 21,6 km², oftewel 2.244 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 37 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +12,5% tussen 2016 en 2026.
- 48.413 inwoners
- 21,6 km²
- 2.244 inw./km²
- 15 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Vilvoorde op rang 2 qua bevolking.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: 27,9% in Vilvoorde, tegenover gemiddeld 22,6% in Vlaams-Brabant en 21,8% voor het hele land.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 17,3% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 40° produceert hier ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wist u dat?
- Nr. 1 van Vlaams-Brabant voor de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”.
- “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar”: hoger dan in 99% van de gemeenten.
- “Gebouwen van na 2001”: lager dan in 91% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.021 voetbalvelden.
- 5,8 keer dichter bevolkt dan het landelijk gemiddelde.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Machelen, op 2,2 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Schaarbeek (129.278 inwoners), op 7,6 km.
Vilvoorde in cijfers
Alle indicatoren van Vilvoorde
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 14,5% | 20,8% | 21,7% | rang 549 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 27,9% | 22,6% | 21,5% | rang 3 van 564 |
Wonen
| Indicator | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 38,7% | – | 34,6% | rang 234 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 7,4% | – | 15,3% | rang 511 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 81,5% | – | 79,9% | rang 186 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 19.009 | 542.504 | 5.783.434 | rang 54 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 3,31 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 386 van 564 |
Energie
| Indicator | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 79,2% | – | 76,7% | rang 230 van 564 |
Economie
| Indicator | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 3.520 | 130.833 | 1.170.010 | rang 69 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 72,7 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 486 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 21.493 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 464 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 28.735 € | – | 30.830 € | rang 436 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 354.000 € | – | 302.500 € | rang 160 van 554 | |
| Mediane verkoopprijs van appartementen (2025) | 264.500 € | – | 249.900 € | rang 121 van 299 |
Mobiliteit
| Indicator | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,09 | 1,20 | 1,25 | rang 475 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 25,3% | 21,3% | 17,6% | rang 79 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 16,5% | 11,9% | 6,4% | rang 66 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 10,0% | 6,8% | 7,0% | rang 130 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Vilvoorde
Vilvoorde telde 43.017 inwoners in 2016 en 48.413 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 45.715 |
| 2022 | 46.354 |
| 2023 | 46.993 |
| 2024 | 47.445 |
| 2025 | 48.040 |
| 2026 | 48.413 |
Vilvoorde op de kaart
Economische sectoren: Vilvoorde
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten17,3% ×0,9
- Bouwnijverheid16,4% ×1,2
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen15,6% ×1,0
- Vervoer en opslag8,3% ×3,3
- Administratieve en ondersteunende diensten7,4% ×1,1
- Informatie en communicatie7,1% ×1,3
- Overige diensten6,6% ×1,0
- Horeca4,9% ×0,9
Zon en temperaturen: Vilvoorde
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Vilvoorde?
Vilvoorde telt 48.413 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 37 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Vilvoorde?
Vilvoorde beslaat 21,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 2.244 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Vilvoorde?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Vilvoorde van 43.017 naar 48.413 inwoners, oftewel +12,5%.
Waar ligt Vilvoorde?
Vilvoorde ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,928, lengtegraad 4,424.
Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar: wat is de waarde in Vilvoorde?
In Vilvoorde bedraagt de indicator “Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar” 27,9% (2026), rang 3 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 21,5%.
Gebouwen van na 2001: wat is de waarde in Vilvoorde?
In Vilvoorde bedraagt de indicator “Gebouwen van na 2001” 7,4% (2024), rang 511 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 15,3%.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Vilvoorde?
In Vilvoorde produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 40°, ongeveer 1.067 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Vilvoorde?
Het dichtst bij Vilvoorde liggen Machelen (2,2 km), Grimbergen (2,9 km), Zaventem (5,8 km), Steenokkerzeel (6,0 km), Meise (6,4 km).
Wapen: unknown, SVG = Own work, Public domain, Wikimedia Commons · Vlag: Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.