

Steenokkerzeel: bevolking en statistieken
Steenokkerzeel telt 12.737 inwoners (2026) op 23,6 km², oftewel 539 inwoners per km². Qua bevolking staat de gemeente op rang 294 van de 565 gemeenten. De bevolking groeit: +6,8% tussen 2016 en 2026.
- 12.737 inwoners
- 23,6 km²
- 539 inw./km²
- 23 m
Het belangrijkste
Van de 63 gemeenten in Vlaams-Brabant staat Steenokkerzeel op rang 39 qua bevolking.
Belangrijkste sector: Wetenschappelijke en technische activiteiten, goed voor 20,0% van de ondernemingen van de gemeente.
Een zonnepaneel van 1 kWp met een helling van 39° produceert hier ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wist u dat?
- “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand”: hoger dan in 96% van de gemeenten.
- “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)”: hoger dan in 90% van de gemeenten.
- De oppervlakte komt overeen met ongeveer 3.310 voetbalvelden.
- De dichtstbijzijnde gemeente is Kampenhout, op 3,8 km.
- De dichtstbijzijnde gemeente met meer inwoners is Kortenberg (21.425 inwoners), op 4,3 km.
- Zonnepanelen van 4 kWp zouden hier ongeveer 4.308 kWh per jaar produceren, ongeveer het elektriciteitsverbruik van een gezin.
Steenokkerzeel in cijfers
Alle indicatoren van Steenokkerzeel
Waarde van de gemeente, daarna het gemiddelde van de provincie en de mediaan van het land (voor tellingen: totalen van de provincie en van het land). De schaal toont waar de gemeente zich bevindt tussen de laagste en de hoogste waarde van het land.
Bevolking
| Indicator | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners van 65 jaar en ouder (2026) | 21,0% | 20,8% | 21,7% | rang 339 van 564 | |
| Aandeel inwoners jonger dan 20 jaar (2026) | 23,9% | 22,6% | 21,5% | rang 66 van 564 |
Wonen
| Indicator | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Gebouwen van vóór 1946 (2024) | 18,2% | – | 34,6% | rang 473 van 564 | |
| Gebouwen van na 2001 (2024) | 17,1% | – | 15,3% | rang 204 van 564 | |
| Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand (2024) | 86,4% | – | 79,9% | rang 25 van 564 | |
| Aantal woningen (2024) | 5.173 | 542.504 | 5.783.434 | rang 328 van 565 | |
| Vergunde nieuwe woningen per jaar per 1 000 inwoners (2021-2025) | 2,34 ‰ | 4,02 ‰ | 4,39 ‰ | rang 467 van 564 |
Energie
| Indicator | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Woongebouwen met centrale verwarming of airconditioning (2024) | 85,4% | – | 76,7% | rang 119 van 564 |
Economie
| Indicator | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Btw-plichtige ondernemingen (2024) | 1.190 | 130.833 | 1.170.010 | rang 316 van 565 | |
| Btw-plichtige ondernemingen per 1 000 inwoners (2024) | 93,4 ‰ | 108,1 ‰ | 102,2 ‰ | rang 370 van 564 | |
| Netto belastbaar inkomen per inwoner (2023) | 27.970 € | 26.927 € | 24.247 € | rang 63 van 564 | |
| Mediaan beschikbaar inkomen (administratief) (2023) | 33.284 € | – | 30.830 € | rang 57 van 551 | |
| Mediane verkoopprijs van huizen (2025) | 435.000 € | – | 302.500 € | rang 59 van 554 |
Mobiliteit
| Indicator | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Wagens per huishouden (2025) | 1,38 | 1,20 | 1,25 | rang 66 van 564 | |
| Huishoudens zonder wagen (2025) | 15,4% | 21,3% | 17,6% | rang 418 van 564 |
Samenleving
| Indicator | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | Land | Positie | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Aandeel inwoners met een vreemde nationaliteit (2026) | 7,6% | 11,9% | 6,4% | rang 223 van 564 | |
| Administratief armoederisico (2023) | 5,4% | 6,8% | 7,0% | rang 411 van 551 |
Bevolkingsevolutie van Steenokkerzeel
Steenokkerzeel telde 11.924 inwoners in 2016 en 12.737 in 2026.
| Jaar | Bevolking |
|---|---|
| 2021 | 12.372 |
| 2022 | 12.497 |
| 2023 | 12.614 |
| 2024 | 12.663 |
| 2025 | 12.727 |
| 2026 | 12.737 |
Steenokkerzeel op de kaart
Economische sectoren: Steenokkerzeel
Aandeel van elke sector in het totaal van de ondernemingen; “×1,5” = sector die 1,5 keer meer aanwezig is dan in het hele land.
- Wetenschappelijke en technische activiteiten20,0% ×1,0
- Groot- en kleinhandel; reparatie van auto's en motorfietsen14,6% ×1,0
- Bouwnijverheid11,8% ×0,9
- Administratieve en ondersteunende diensten9,2% ×1,4
- Overige diensten7,3% ×1,1
- Informatie en communicatie6,9% ×1,2
- Vervoer en opslag6,2% ×2,5
- Horeca5,6% ×1,0
Zon en temperaturen: Steenokkerzeel
Veelgestelde vragen
Hoeveel inwoners heeft Steenokkerzeel?
Steenokkerzeel telt 12.737 inwoners in 2026 en staat daarmee op rang 294 van de 565 gemeenten.
Wat is de oppervlakte van Steenokkerzeel?
Steenokkerzeel beslaat 23,6 km², met een bevolkingsdichtheid van 539 inwoners per km².
Groeit de bevolking van Steenokkerzeel?
Tussen 2016 en 2026 evolueerde de bevolking van Steenokkerzeel van 11.924 naar 12.737 inwoners, oftewel +6,8%.
Waar ligt Steenokkerzeel?
Steenokkerzeel ligt in Vlaams-Brabant (provincie). Ze maakt deel uit van Halle-Vilvoorde (arrondissement). Breedtegraad 50,919, lengtegraad 4,508.
Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand: wat is de waarde in Steenokkerzeel?
In Steenokkerzeel bedraagt de indicator “Aandeel woonhuizen in het gebouwenbestand” 86,4% (2024), rang 25 van de 564 gemeenten; de mediaan van het land is 79,9%.
Mediaan beschikbaar inkomen (administratief): wat is de waarde in Steenokkerzeel?
In Steenokkerzeel bedraagt de indicator “Mediaan beschikbaar inkomen (administratief)” 33.284 € (2023), rang 57 van de 551 gemeenten; de mediaan van het land is 30.830 €.
Hoeveel produceert een zonnepaneel in Steenokkerzeel?
In Steenokkerzeel produceert een installatie van 1 kWp, gericht op het zuiden en met een helling van 39°, ongeveer 1.077 kWh per jaar.
Wat zijn de naburige gemeenten van Steenokkerzeel?
Het dichtst bij Steenokkerzeel liggen Kampenhout (3,8 km), Kortenberg (4,3 km), Zaventem (4,9 km), Machelen (5,1 km), Vilvoorde (6,0 km).
Wapen: Benzebuth198, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons · Vlag: Johannes Rössel (talk), Public domain, Wikimedia Commons. Wapens en vlaggen worden alleen ter identificatie getoond; de site is aan geen enkele overheid verbonden.